Oletko valittaja? Oletko joutunut kyyläämisen uhriksi?
Naapurikyylät
yökävelijä.
6119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
asiat hyvin ettei oo kyyliä pahemmin sattunu, mitä nyt joskus tietyssä naapurissa auennu keskellä yötä ovi ja ikkunasta kyylätty ku pihalle on tultu ja ikkunaa aukastu ku tupakilla jonku kans istuttu ja puhuttu jne muttei sellasta mikä ois sinällään haitannu.. ja solussa ku asuin niin tuli valitettua, ei näemmä sovikkaan mulle semmonen elämä, kerrostalotki nippanappa, riippuen toki.. mutta noin yleensä ottaen en valita, eipä se toisen elämä hätkäytä ku silloin vasta jos koittaa ite nukkua ja toisella tapana yöt riekkua ja päivät nukkua. uni on tärkeää kasvavalle. :3
En ja en.
Mutta talossa on kyllä muita joiden vihanpidosta kärsii jo ulkopuolisetkin. Käsittämättömän pitkä viha eräillä ja saatanallinen tarve kytätä kellon ympäri mitä toinen tekee tai ei tee tai... Koppieläimillä on ahtaan pieni elämä.
Onneks meillä muutto edessä lokakuussa ja päästään omaan taloon! ;o)
Älä kuvittelekaan että tunnustan julkisesti yhtään mitään!
Asun tyhjässä talossa.
Näin on.
En ole ikinä valittanut kenestäkään naapuristani, en edes siitä yhdestä narkomaanitapauksesta, jonka luona vähintään kerran viikossa vieraili poliisit ja jonka luona päivittäin vieraili mitä epämääräisempää porukkaa ja joka itse kävi meillä vähän väliä, sekä päivisin että öisin, milloin pyytämässä puhelinta soittaakseen johonkin ja milloin mitäkin, mutta koska mitään varsinaista haittaa hänestä ei ollut, käyttäytyi aina asiallisesti meitä kohtaan, ei ollut mitään syytä valittaakaan. Eikä tietääkseni mustakaan ole koskaan valitettu, vaikka ei sitä nyt aina niin säädyllistä elämää ole tullut vietettyä..
En itse ole koskaan ollut kiinnostunut tutustumaan keneenkään naapuriini, vaan olen aina viihtynyt omissa oloissani ja mulla on asenne aina ollut se, että niinkauan kuin ei mun elämääni puututa, en minäkään puutu naapurien elämään. Moikata voin nähdessäni, mut enempää kanssakäymistä naapurieni kanssa en ole koskaan kaivannut.
joo. Mikähän tekee joistain sellaisia muiden asioiden 'hoitajia'...
Meillon tosi kivat naapurit joilta voi tarvittaessa pyytää jauhoja tai sokeria tai kissan syöttäjän kun lähetään lomamatkalle. Ollaan todella ilosia näistä naapureista kun kokemusta on myös täysin päinvastaisistakin.