Talvitakki

Haluaisin ostaa tänä vuonna kunnollisen talvitakin, joko laadukkaan villakangas- tai untuvatakin. Olen valmis maksamaan "täydellisestä" takista paljon. Mistähän sellaisen sitten löytäisi? Stockmannilla on laadukkaita takkeja, valitettavasti hieman mummomallisia suurin osa. Burberryyn liikettä ei taida Suomessa olla, sellaisen villakangastakin haluaisin, mutta taitaa olla nettitilaus ainoa vaihtoehto. Joko talvitakin on tulleet kauppoihin? Olisko kellään hyviä vinkkejä? Kiitos:)
41147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse lähinnä mietin, että mikä on laadukas talvitakki? Mitä materiaalia sen on oltava, jotta se lämmittää kunnon pakkasilla? Postissa tuli Elloksen kuvasto Syksy/Talvi ja kaikkia takkeja mainostettiin nimellä syystakki. Onko takki, jossa 60% villaa ja 40% polyesteriä laadukas villakangastakki? Tarkeneeko talvella? Olen itsekin valmis maksamaan takista n.100euroa. Kyllä sillä pitäisi laadukas löytyä. Olen ennenkin saanut siihen hintaan esim.nahkatakin ja monta vuotta ollut jo käytössä. Näyttääkin aivan uudelta. En siis maksaisi itse paljoa enempää. Joskus tuotteessa maksaa VAIN merkki paljon, EI laatu. Sinulle kyllä suosittelisin vain kärsivällisesti etsimään sitä unelmien takkia mahdollisimman monesta paikasta. Se voi löytyä mistä vain. Harkitse ostostasi ajan kanssa ja vertaile eri kauppoja. Ei mene rahat hukkaan, kun ei hätiköi. ;) Onnea etsintöihin! :)

Äänestä
  • Käy läpi nettikaupat... Laita vaikka googleen hakuun. Sitten myös paikalliset putiikit kannattaa käydä läpi. Nekin joissa ei ole koskaan käyny. Ellos, Anttila, Seppälä, H&M, Halens, Bubbleroom, Lindex, Vero Moda... ? Koskaan ei tiedä mistä tärppää. :D Tosin ehkä H&M ei niin laadukas.

    Äänestä

  • North Ice Nomad padded Parka.
    Täydellinen on sekä kivan näköinen että lämmin, minun mielestäni tämä on.

    Äänestä

Burberryä myydään Stockmannilla, eikö se sinulle riitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jutunjuurta kirjoitti:

Haluaisin ostaa tänä vuonna kunnollisen talvitakin, joko laadukkaan villakangas- tai untuvatakin. Olen valmis maksamaan "täydellisestä" takista paljon. Mistähän sellaisen sitten löytäisi? Stockmannilla on laadukkaita takkeja, valitettavasti hieman mummomallisia suurin osa. Burberryyn liikettä ei taida Suomessa olla, sellaisen villakangastakin haluaisin, mutta taitaa olla nettitilaus ainoa vaihtoehto. Joko talvitakin on tulleet kauppoihin? Olisko kellään hyviä vinkkejä? Kiitos:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu