PISSISTUOKSUT TOP 3

Ellivellinen

Mitkä tuoksut ovat teidän mielestä ne kaikista hirveimmät, mitä ei kannata ostaa?

2

1057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N0000

      Minun ykkösinhokki ovat ne halvat vaatekaupoissa (esim. Seppälä, H&M, jne.) myytävät vaniljalta löyhkäävät imelät hajusteet. Itseasiassa kaikki vanilja hintalappuun katsomatta. Jostain syystä kyseinen “tuoksu” tuntuu olevan ikuisessa muodissa tietyntyyppisten nuorten henkilöiden keskuudessa aikakauteen katsomatta. Sitä vielä kymmenen suihkausta kerralla päälle niin on kanssaolijoilla mukavaa.
      Yleensäkin inhoan noita yliäiteliä, mansikalta, vaniljalta, tms. karkkimaiselta haisevia hajuvesiä (näitä tekevät valitettavasti ihan oikeat hajuvesivalmistajatkin), mutta usein julkisisssa istuessani tai kaupoilla kulkiessa tuntuu että olen aika vähemmistössä tämän mielipiteeni kanssa vaikka suht nuori vielä olenkin.

    • ei laventelia

      Mitään tuoksua ei kannata ostaa niin, ettei tuoksuttele sitä ensin omalla iholla.
      Moni niin ihana tuoksu muuttuu usein kissanpissaksi mun ihollani, eli en haluaisi yllärilahjoja tuoksujen muodossa.
      Kohtuu tuoksujen käytössä on aina hyväksi. Itse olen herkistynyt kaikelle laventelintuoksuiselle, eli ei kiitos laventelisaippuaa, kynttilöitä eikä osasena hajuvedessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      317
      8133
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      99
      6379
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3683
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      72
      2529
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2450
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2263
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2176
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2024
    9. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      89
      1927
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1585
    Aihe