ARVON LAULAJAT

hilipatihippantaa

Ja Karaokeharrastajat. Vaikka olettekin jokainen yksilönä omastamielestänne maailman paras ja ainoa oikea karaokelaulaja, niin voisitteko millään harkita pientä lisäharjoitusta mielämäänne jo lähes täydelliseen mikkitekniikkaanne, jota teillä todellisuudessa ei olekkaan. On kauheeta katsoa ja kuunnella huonoa ja väärää tekniikkaa teissä arvon harrastajissa. nyt tietenkin "joku" loppuunpalanut alkaa valittaa että ei pidä yleistää .. en yleistäkään 20 v kokemuksella suhde on 10:1 ( kymmenestä karaokelaulajasta (1) vain max. yhdellä on tekniikka kunnossa. :)

6

546

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluu tietää

      Minkälainen on oikea mikkitekniikka?

      • ei voi tietää!

        ett vaik simmottinen kuin ajais autoa ohjailis niin että pysyy tiellä ja ku ajelee hiljaa vähän kaasua( mikki lähelle) ja kun huutaa( anteeksi laulaa kovempaa) siirtelee sitä mikkiä siitä suusta vähän kauemmaksi . niin että se tasapaino siihen taustamusiikkiin pysyy tasapainossa.


    • >Vaikka olettekin jokainen yksilönä omastamielestänne maailman paras ja ainoa oikea karaokelaulaja

      Sitä niinku todellisuudentaju vähän karkailee siellä vai miten tämä pitäisi tulkita?
      Mites virtsa, vieläkö pysyy alueellaan vai karkaileeko sekin?
      Jos sulla on ittestäs kauheat luulot, älä silti yleistä.
      Eikä se mikkitekniikka vielä tee laulajaa. Sujuukos sulla ilman mikkiä ollenkaan?

    • puhutaan

      karaoke-harrastuksesta, niin miksi ihmeessä siinä pitäisi olla tekniikka ammattilaisen tasolla? Tä?
      Ookkonää ihan yksinkertanen?

    • onkii

      Tokihan, ennenkuin karaokea lähtee julkisesti esittämään, pitää ensin käydä muutaman vuoden opinnot alalle. Ensin pari-kolme vuotta ihan teoriaa, sitten pikkuhiljaa käytännön harjoittelua.

      • fjsldfjsrfsf

        just näin, tai ainakin opetella laulamaan .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      308
      2441
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      27
      1554
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      278
      1466
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      152
      967
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      48
      957
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      257
      827
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      755
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      600
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      531
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      39
      511
    Aihe