Pidätkö lapsellisena hänen irtisanoutumistaan, kun ei valittukaan tj:ksi?
Anssi Vanjoki
Saa arvostella!
8160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Täytyy olla aika kunnianhimoinen luonne, että on päässyt tuohonkin asemaan. Niihän Pekka Alahuhtakin siirtyi Koneen toimitusjohtajaksi, kun Kallasvuosta tuli toimari. Yritysten korkeimmassa johdossa kun näyttää muutenkin olevan tapana, että toimari kasaa oman, mieluisan tiiminsä ympärilleen. On vähän erilaiset tavat kuin tavallisten työntekijöiden keskuudessa.
*koskaan kuullukkaan*
tyypille ilmeisesti oltiin pedattu pesti mut se tylysti ohitettiinkin joten ainut ja oikea vaihtoehto oli erota.
Ollilahan on sen nykyisiin hommiinsa ollut nostamassa ja Ollila on hallituksen nykyisenä puheenjohtajana toimarin esimies ja näin ollen ollut päättämässä uudestakin toimitusjohtajasta.
on ollut puhetta aiemmin epävirallisesti et toi nousis seuraavaksi pääjohtajaksi.
sukupuoli- ja ikäroolit sekoittuneet Nokialla mainiosti. Vanjoki on 54v ja Elop 46v. - Nuorempi mies päihitti vanhemman. Pisteenä iin päällä 43v Anderson ohitti nuoremmat naiset mainoskasvona /-kehona.
Heijasteleeko tämä laajemaltikin sitä, mikä on nyt maailmassa in?
Hallituksessa istuminen on vähän kuin naisella raskausaika. Toivottavasti herra Vanjoki ajeli rauhallisesti kotiin.
pidä, jokaisella on oikeus tehdä omat valintansa. Vanjoki on ollut Nokialla pitkään, joten voisi olla itsensä kannalta ihan hyväkin ajatus vaihtaa maisemia. Kuten Nokiayhteydessä tavataan sanoa, Vanjoki on, korjaan oli, viimeinen Ollilan dreamteamista, joten siinäkin mielessä Vanjoki on antanut tarpeeksi.
Vanjoki oli yksi potentiaalinen ehdokas Ollilan seuraajaksi, mutta joutui pettymään silloin. Nytkin Vanjoki on tiettävästi ollut Rick Simpsonin lisäksi firman sisältä vahva ehdokas. Ja taas tuli turkkiin. Kyllähän itseään arvostava ja eteenpäin, vieläkin, pyrkivä johtaja tekee tuosta omat päätelmänsä.
Ajoitus ei mielestäni ollut kaikkein paras, mutta loppujen lopuksi kuuluisa kaunis päivä, hyvä ajankohta, on kuitenkin kaiken aikaa.
Sisse on taas menox, moro.