Anteeksi mutta nyt on pakko näyttää teille tätä, ja olisi kiva jos kerrotte minkä vuoden kuva on paras. Löysin tämän uutisen ja ajattelin että se on täydellinen esimerkki. :)
Voisin itse sanoa että toi 2009 kuva on aivan upea. 2005 oli liian laiha. Monet pitivät Jessican erittäin lihavana 2009 kuvassa. Onko se niin että hoikka tervenäköinen nainen pidetään nykyään lihavana?
Jessica Simpson
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a119643/jessica simpsonin hurja muodonmuutos/
Eli ihan mielenkiinnosta olisi kivaa tietää :)
Voisin itse sanoa että toi 2009 kuva on aivan upea. 2005 oli liian laiha. Monet pitivät Jessican erittäin lihavana 2009 kuvassa. Onko se niin että hoikka tervenäköinen nainen pidetään nykyään lihavana?
Jessica Simpson
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a119643/jessica simpsonin hurja muodonmuutos/
Eli ihan mielenkiinnosta olisi kivaa tietää :)
Vastaukset 20
Vanhimmat
Rehellisesti sanottuna. Tuo tuorein kuva on aivan järkyttävä. Sitä edeltävä sen sijaan on kauniin ja terveen näköinen. Järkyttävää, että Jessica on antanut itsensä paisua tuohon kuntoon. Ilmeisesti yrittää vain liikaa todistella olevansa "sinut itsensä kanssa". Toivottavasti laihdttaa itsensä pian entisiin mittoihinsa. Tuota nykyistä ei voi enää kutsua kurvikkaaksi vaan muodottomaksi.
tekee halaa Jessican kurveille, ei hän muodoton ole lihonnut kyllä kun katsoo kasvoja
niin pieni laihdutus tekisi hyvää
Viimeisessä kuvassa asuvalinta on selvästi lihottava ja kuva on rajattu siten, että säärten kapein kohta jää kuvan ulkopuolelle. Kuvaksi on tod. näk tarkoituksellisesti valittu sellainen, jossa naisen ilme on epäonnistunut ja kaula jää lyhyen näköiseksi. Kaikki nämä tekijät ovat totta kai aarteita haaskansyöjäpaparazzeille, jotka tahtovat aineksia lihomislööppeihin. Epäilemättä Jessica on pyöristynyt, mutta tällaisenaan kuvat eivät ole vertailukelpoisia.
siis tosiaan unohdin mainita että älkää antako sen mekon hämätä, se kyllä lihotti sen sekunnissa 50 kiloa. Aivan järkyttävää. Sen tyyppinen nainen pitäisi käyttää tyköistuvia vaatteita niinkuin se tekikin vuonna 2009. :)
Tässä on nyky-Jessica ilman tuollaista peittävää kaapua.
http://deceiver.com/wp-content/uploads/2010/03/jessica-simpson-fat.jpg
Jessica-parka. Kyllähän tuossa on ylipainoa ja rutkasti. Parikymmentä kiloa kun saisi pois, niin alkaisi paremmalta näyttää. Lyllyvät käsivarret ja vatsamakkarat eivät sovi maailmantähdelle. Jos Britney pystyi laihduttaman monta kymmentä kiloa, niin luulisi järkevämmän ja vakaamman Jessican pystyvän samaan.
nuorella (30 jotain) voi olla noin kamala vatsa...ryppyinen vaikka on pulskatyttö
tuollainen tulee vasta viiskympppisellä joka laihduttaa
kiitos roskaruan :(
Tuota kuvaa on selkeästi käsitelty. Selvästi painoa kuitenkin tullut kun muita kuvia katsoo.
no naisena vastaan että viimeisessä kuvassa Jessica on LIEVÄSTI ylipainoinen. Tuo mekko on kaamea kolttu ja tekee Jessicasta paksumman näköisen, totta, mutta kyllä hänen kasvoistaan näkee että tyttö on lösähtänyt, liekö hampurilaiset vai viina maistunut...
Vuoden 2009 kuva on minusta paras, toki rinnat on jo pykälän verran liian suuret! 2010 kuvassa pukeutuminen tekee tepposet, naamasta toki näkee että ruokaympyrästä on poimittu vain parhaat palat.
Siis kuinka voitte sanoa, että hän on tuossa nykyisessäkään kuvassa lihava? Ei todellakaan ole vaan normaali nainen jolla on kurveja. Saisitte hävetä sanomisianne. Nyky naisilla on ulkonäköpaineita ihan tarpeeksi!
Viimeisessä kuvassa on liian lihova. Näyttää vastenmieliseltä. Muissa kuvissa on erittäin kaunis.
oli paras. Siinä jo oli sentään hieman muotojakin..
onko kuva 2009 paras kuva teidän mielestänne?
Tässä vain muutaman päivän vanha kuva Jessicasta tyköistuvassa mekossa, eikä kyllä TODELLAKAAN ole lihava!!..Hän on melko harteikas ja rinnakas, joten kaapumaiset vaatteet saattavat luoda illuusion lihavuudesta.
http://www.starstyleinc.com/macy-s-find-your-magic-september-15-2010-sp56548-full.html
Terveennäköinen,kurvikas nainen!!
ei todellakaan yhtään lihava!!
Kuvat tekevät tepposet niin hyvässä kuin pahassa. Jotkut raukat uskovat kaikkeen mitä internetissä on :D Laittamisella, oikeilla kuvakulmilla, asusteilla ja valaistuksella, sekä asennoilla, saa Jessicasta kuten melkein kenestä tahansa kuvankauniin laihan mallin, tai ällöttävän lihavan ihrakasan. Ottaen huomioon lisänä, että kaikkia "kuvaus-kuvia" nykyään käsitellään enemmän tai vähemmän, uskomattoman luonnollisen näköisesti vielä kun osaa asiansa.
No vertaapa Jessican kasvoja kuvassa
http://www.starstyleinc.com/macy-s-find-your-magic-september-15-2010-sp56548-full.html
siihen kuvaan missä sillä oli se kaame kolttu! Siinä kolttu kuvassa Jessican kasvot ovat paljon leveämmät ja hän on siinä hieman ylipainoinen.
Tuo uusin kuva, johon tuo linkki on, Jessica on normaalipainoinen. Kasvoista näkee, ettei kolttu kuvassa pelkästään kolttu lihottanut, Jessica oli lihavampi siinä
Ai että hän olisi kuuden päivän sisällä laihtunut? Rohkenen epäillä...
Nyt miehet ovat ihan shokissa kun ruutuun pamahtaa joku hollywood tähti joka ei ole anorektinen.
Moi,
Tämähän on eräitä lempiaiheitani ja koen olevani aiheessa jo varsin edistynyt asiantuntija tarkkailtuani naisten vartaloita ja olemusta jo 33 vuoden ajan. :)
Joo, 2010 kuvassa on aikamoinen repsahdus tapahtunut. Mut eiköhän sen kohta personal trainer korjaa.
2005: ei mitään puhetta että olisi liian laiha, *tu, aivan täydellinen, kuuma, seksikäs, mieletöntä!
2007: En sanoisi olevan merkittävää muutosta, tultu vähä sieltä überbeibestä alemmas, sellaiseen jumalaiseen kategoriaan. Suurin muutos on kuitenkin tyylikkäät vaatteet verrattuna tuohon aiempaan seksikkääseen bikisessioon.
2009: edelleen tyyli lisääntynyt, mutta vartalohan on edelleen aivan upea. Muutamat kilothan vain ovat tuoneet lisää naisellisuutta ja sellaista samettisuutta. Todella kaunis ja viehättävä.
Eli kyllä se vartalo on ehdottomasti parhaimmillaan 2005, mutta 2007 ja 2009 ovat myös vielä aivan mielettömiä.