http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010091412343093_uu.shtml
"Helsingin käräjäoikeus tuomitsi miehen perjantaina neljän vuoden ja kolmen kuukauden ehdottomaan vankeusrangaistukseen yhdestätoista hyväksikäyttötapauksesta, kymmenestä pahoinpitelystä, sukupuolisiveellisyyttä loukkaavan kuvan hallussapidosta sekä muista rikoksista."
mihin tämä maailma on mennyt?
Johtaja käytti alaisiaan hyväksi
2
470
Vastaukset
- 21
Jutusta sai sellaisen käsityksen, että ne olivat nimenomaan palkattu seksitöihin. Ymmärsinkö väärin? Luultavasti, mutta juttu oli aika suppea.
- jepjep..
ihmettelen, että miten 16 - 18 vuotiaat miespuoliset henkilöt ovat VUOSIA tuollaiseen touhuun suostuneet ja ilmeisesti pitäneet sitä jotenkin ihan normaalina työhön kuuluvana juttuna:) Voi äiti sentään kuten Mertarantakin aina sanoi. Käsittäisin jos olisi kyse jostain ihan pikkupojista tai vajaakuntoisista, mutta ei nyt varmaan niin epämääräistä kuvaa ja "pomoa on toteltava" -herranpelkoa voi vielä istutettu tavalliseen nuorisoon, että ei näe tuollaisessa mitään erikoista.
"Vatsalleen alasti lattialle makaamaan, kädet ja jalat haralleen. Sen jälkeen painelua puisella, viisi läpilyötyä ruostunutta naulaa sisältävällä laudalla pakaroihin ja muualle vartaloon.
40 senttiä korkean laatikon päälle alasti seisomaan. Kädet yhteen nahkaremmillä. Kettinki kiristymään nahkaremmin kautta metallitangon ympärille. Laatikoiden päältä alas lattialle seisomaan useiden minuuttien ajaksi."
-> Ihan tavallisia työelämän juttuja ja taukojumppaahan tuollaiset ovat. Ja eikös mainittu alkaneen jo työhaastattelussa osalla... Jepujee. Kaikkihan me tuollaiseen suostumme ja se on ihan okei. Ja tuossahan oli vain joitain, ei edes kaikkia. Ehtivä sälli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432779SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601054
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7908Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön204830- 37738