FL-studio

Moi tiiä nyt kuuluuko tämä tänne mutta jos joku sattus tietämään mistä saapi tohon fl-studioon itellä 9versio niin mistä sais noita kunnon sampleja tai sit basso rumpuja esim otetaan nyt esimerkkinä toi hardsample sivusto tai vip-zone sivusto niin saapko jostain ladattua samanlaisia....? vaik nyt toi hardsample sivusto sieltä ei kaiketi saa ladatuks free versioita? oisin kiitolinen pikku vinkistä :)

3

871

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mnksld
    • Quasar
      • Producer from Oulu

        Tsekkaappa nämä:

        http://www.kvraudio.com/-----(VST- Plugineja, Instruja, Efektejä & mitä vain, osa ilmaisia ja osa maksullisia)
        http://www.vst4free.com/------(VST- Plugineja, Instruja, Drumkittejä ja muuta perus kamaa millä pärjää)
        http://free-loops.com/-----------(VST- Plugineja, Sampleja ja muuta kivaa)
        http://soundbible.com/----------(Aihe kohtaisia soundclippejä eli kuin efektejä)
        http://hiphopmakers.com/------(Kato tämä jos teet räp taustoja/biittejä)

        Noilla yllämainituilla sivuilta (on niitä lisääkin joita löytää googlaamalla, mutta nuo pitäisi riittää) pitäisi löytyä juurikin kaikkea mitä tarvitsee perus räp/hiphop tuottaja, tecnoa tai transea tekevä tai muuten vaan musiikin kanssa kikkaileva.
        Nuista sivuista löytyyn ihan ilmaisista sample pätkistä VST- Plugareihin ja soundclippeihin/efekteihin.
        Jokaiselta sivulta löytyy ilmaisista maksullisiin, eli etsimmällä sieltä löytyy. Ja parhaimmat samplet saa kun pätkii 50-80luvun jazzahtavista musiikeista joita löytää vinyyleiltä joita taas löytää joko isovanhempien kätköistä tai kirpputoreilta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      129
      3178
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2815
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2212
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2118
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1988
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1961
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1232
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1005
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      994
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      910
    Aihe