Minkä välikappale sinä olet?

Mitä tai ketä mainostat ilman, että siitä sinulle maksetaan?
10184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olen Suuremman Tahdon instrumentti.

Äänestä
  • maannut lattialla yrittämässä tavoitella palloa sohvan alta ja koira tulee siihen raapimaan innoissaan kättäsi tavoitellen myös palloa, minkä seurauksena pallo vierii kauemmaksi ja sitten sinun onkin lähdettävä etsimään jotain kättä pidempää, jotta se pallo sieltä saataisiin esiin kaivettua?

    Äänestä

  • miksvarten kirjoitti:

    maannut lattialla yrittämässä tavoitella palloa sohvan alta ja koira tulee siihen raapimaan innoissaan kättäsi tavoitellen myös palloa, minkä seurauksena pallo vierii kauemmaksi ja sitten sinun onkin lähdettävä etsimään jotain kättä pidempää, jotta se pallo sieltä saataisiin esiin kaivettua?

    Mutta mulla oli niin pienikokoinen piski, että se sai tungettuä itsensä kokonaan sängyn alle ja ahdistettua pallon nurkkaan, jolloin mun piti repiä koira takatassusta esiin ja siirtää sänkyä, että sain pallon kaivettua esiin sieltä.


    *yhteispelillä kaikki toimii*

    Äänestä

  • UPDATE_5949480 kirjoitti:

    Mutta mulla oli niin pienikokoinen piski, että se sai tungettuä itsensä kokonaan sängyn alle ja ahdistettua pallon nurkkaan, jolloin mun piti repiä koira takatassusta esiin ja siirtää sänkyä, että sain pallon kaivettua esiin sieltä.


    *yhteispelillä kaikki toimii*

    ole sohvaa?

    Äänestä

  • miksvarten kirjoitti:

    ole sohvaa?

    Mutta silloin kun mulla oli piski, niin mun sohva oli niin matala, että sen alle ei mahtunut edes pölynimurinputkea. Jotain italailaasta risainia tms. niin meidän piti leikkiä sängyn alla.

    Äänestä

Tästä on olemassa jokin juomaralli, mutta olen aina niin päissään että en muista sanoja.

Äänestä
  • Tarvitsisitko ryyppyseuraa?

    Äänestä

  • miksvarten kirjoitti:

    Tarvitsisitko ryyppyseuraa?

    Mä just passitin nasun ja Vilijonkan mummolaan. Nyt mä itseskelen (en itkeskele vaan itseskelen).

    Kiitti vaan tarjoiluista.

    Äänestä

tietenkin

Äänestä

Alkoi juuri nelosella. - Vielä ehditte mukaan ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksvarten kirjoitti:

Mitä tai ketä mainostat ilman, että siitä sinulle maksetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu