VW Golf 1.9TDI -02

185tkm. Venttiilit alkoi nakuttamaan. Öljynvaihdosta 8000 km. Jakopäänremmi vaihdettu samaan aikaan.
Öljyä syönyt 6 desiä tuona aikana.. Normaali maantieajoa ei revitystä.. Missä vika??
Onko autossa hydrauliset venttilinnostimet?
4530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nakutus loppuu kun nostaa kierroksia..

Äänestä

Nostimet ovat hydrauliset, kone on aika tarkka öljyistään, väärä öljylaatu?

Äänestä
  • välittömästi siirtymistä bilteman öljyjen puoleen.sama ongelma oli kaverilla,mutta teki forte huuhtelun ja käyttää nykyään bilteman öljyjä,niin pelaa.osti kyllä ihan vaan hinnan takia,mutta kohta satkun ajanut biltemalaisilla eikä naputusta.

    Äänestä

Ei tuo volkkari kahtasataa tonnia kestä. Nokka-akseli lienee kulunut loppuun. Osta korealainen jos ajelet enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1111111111111111 kirjoitti:

185tkm. Venttiilit alkoi nakuttamaan. Öljynvaihdosta 8000 km. Jakopäänremmi vaihdettu samaan aikaan.
Öljyä syönyt 6 desiä tuona aikana.. Normaali maantieajoa ei revitystä.. Missä vika??
Onko autossa hydrauliset venttilinnostimet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu