pinttuneet liikakilot..

siis jos vatsassa on pitkään ollut vähän ylimääräistä, niin lähteekö ne loput vaikeemmin pois, kun ne jotka olleet lyhyemmän aikaa? siis esim. jos lihoo ja laihuttaa samantien pois, niin onko helpompaa, kun jos laihduttas ne samat pois vasta viiden vuoden päästä?
1290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei rasvasolu tiedä kuinka pitkään se on vatsassasi istunut kylläisenä. :) Periaatteena on se, että mitä enemmän rasvaa kehossa on, sitä nopeammin keho sitä polttaa. Ja toisaalta paikat, joista rasva palaa helposti tai vaikeasti ovat määräytyneet genettisesti. Eli sinne minne rasva ensimmäisenä tulee, sieltä se myös viimeisenä lähtee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alpo kirjoitti:

siis jos vatsassa on pitkään ollut vähän ylimääräistä, niin lähteekö ne loput vaikeemmin pois, kun ne jotka olleet lyhyemmän aikaa? siis esim. jos lihoo ja laihuttaa samantien pois, niin onko helpompaa, kun jos laihduttas ne samat pois vasta viiden vuoden päästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu