Hevidiggarit töihin

mankel9

Jos kaikki hevidiggarit tekisivät jotakin hyödyllistä sen sijaan, että fanittavat musiikillisesti avuttomia bändejä, maailma olisi paljon parempi paikka elää. Kaiken näiden ihmisten rahan ja ajan voisi käyttää moneen paljon järkevämpään. Nyt kaikki menee turhuuteen, siinä määrin heikko on metalli"musiikin" musiikillinen anti ja taiteellinen kvaliteetti. Yksinkertaisten sointujen käyttöön ja soitinten rääkkäämiseenhän tämä kaljankatkuinen perinne perustuu. Ei mitään tekemistä sivistyneen kulttuurin kanssa. Sääli, etteivät kaikki ymmärrä taidemusiikin suvereeniutta, vaan hukkaavat aikansa joutavuuksiin eli henkistä pääomaa turmelevaan heavy"musiikkiin", jonka perusta on täysin ulkomusiikillisissa tekijöissä, kuten päihteissä, seksissä, örvellyksessä, eläimellisissä vaistoissa, rahassa ja väkivallassa.

3

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • loujväbfc-

      haukotus

      Mene muualle trollaamaan. Tai lopeta trollaaminen kokonaan kun olet siinä noin huono.

    • ksdhf

      Mankel9: Jos sulta ei viisaampaa asiaa löydy, mee ite tekee sitä mitä osaat äläkä puutu toisten juttuihi..

    • ---

      ..sitä metallimusiikkia tehdään ja kuunnellaan ku siihen kuuluu kaikkea kivaa kuten seksiä, väkivaltaa, okkultismia, manipulointia ja kaikkea muutakin kivaa ilman että tarviaa tietää mitään musiikista. Ymmärrän kateellisuutenne, parahin mankel. Miks menisin päivätöihin ku voin ryypätä ja pahentaa maailmaa kotiluolassani. Paljon hauskempaa. Oikein sääliks käy kaltaistesi yhteiskunnan orjien kohtalo, miks helevetissä raadat ja rusennat ittees yhteiskunnan oravanpyörässä ja vielä sitä vähäistä vapaa-aikaa tuhlaat paheksumalla meitä joita ei vois vähempi kiinnostaa jonku siloposkipojun tai kukkahattutädin "meidän pelastamisemme". Tai siis kai te paheksutte meitä pelastaaksemme meidät, tehän ette ole niin hulluja että haluaisitte tuhota, hävittää meidät puhtoisesta yhteiskunnastanne.

      Ja mitä musiikkiin tulee, voi harmi ku sitä ei tartte osata laulaa ku voi vaan öristä. Voi harmi ku jotku joutuu reenaamaan ja reenaamaan soitantoa ku toiset voi myydä miljoonia vaa soittamalla soitinta mahdollisimman huonosti. Ymmärrän kateutenne!
      Suosittelisin tekemään jotain muuta asialle kuin itkemään täällä, mee Sibeliusakatemiaan hankkimaan porttikielto kaikille pitkätukkaisille musiikinopiskelijoille. Siitä ois hyötyä!

      Kaikkea kivaa Teille, kirjoittelehan taas tänne kivoja mielipiteitäsi ni saahaa jutella!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      69
      3803
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      99
      3446
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3300
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2608
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1512
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1486
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1094
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1090
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1036
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      996
    Aihe