MYYDÄÄN Upea maanläheinen vanhojentanssipuku!

Etelä-Suomi, Karjaa

Haluan MYYDÄ kerran käytetyn vanhojentanssipuvun! Asun Etelä-Suomessa, Raaseporissa (Karjaan keskustassa).

Mekko on väriltään ruskea ja kangas hieman kiiltävää. Helman alla on tyllikerros, ja mekko onkin ilmava ja liikkuu kivasti. Muoto on simppeli: kauniisti laskeutuva helma ja olkaimet, jotka lepäävät hartioilla. Koristeena on yksityiskohtaista ruskeaa kukkakuvio-ommelta jalokiviä. Vetoketju on piilossa selässä. Mekon etuhelmassa on vähän kangasta tummempia pieniä lättejä (n. 3 kpl), mutta minusta aika huomaamattomia (kuumista steariiniroiskeista..)

Mekko sopii lyhyelle tytölle, itse olen 162 cm. Käytin n. 5 sentin korkoa, jolloin pituus oli passeli tanssimiseen. Koko on UK 6, eli siinä 34-36. Hinta on tässä vaiheessa 180e, mutta tarjouksia saa toki esittää! :)

Pakettiin sisältyy mekko, alushame, hartiahuivi (samaa kangasta), alkuperäinen säilytyspussi sekä purkillinen vaaleanvihreitä helmiä (näyttivät kauniilta hiuksissa).
Lisätietoa ja kuvia saa vapaasti pyytää: [email protected]

0

730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        134
        3060
      2. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        7
        1630
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        222
        1354
      4. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1191
      5. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1171
      6. 37
        1041
      7. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        1022
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        133
        987
      9. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        954
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        36
        897
      Aihe