Haluan MYYDÄ kerran käytetyn vanhojentanssipuvun! Asun Etelä-Suomessa, Raaseporissa (Karjaan keskustassa).
Mekko on väriltään ruskea ja kangas hieman kiiltävää. Helman alla on tyllikerros, ja mekko onkin ilmava ja liikkuu kivasti. Muoto on simppeli: kauniisti laskeutuva helma ja olkaimet, jotka lepäävät hartioilla. Koristeena on yksityiskohtaista ruskeaa kukkakuvio-ommelta jalokiviä. Vetoketju on piilossa selässä. Mekon etuhelmassa on vähän kangasta tummempia pieniä lättejä (n. 3 kpl), mutta minusta aika huomaamattomia (kuumista steariiniroiskeista..)
Mekko sopii lyhyelle tytölle, itse olen 162 cm. Käytin n. 5 sentin korkoa, jolloin pituus oli passeli tanssimiseen. Koko on UK 6, eli siinä 34-36. Hinta on tässä vaiheessa 180e, mutta tarjouksia saa toki esittää! :)
Pakettiin sisältyy mekko, alushame, hartiahuivi (samaa kangasta), alkuperäinen säilytyspussi sekä purkillinen vaaleanvihreitä helmiä (näyttivät kauniilta hiuksissa).
Lisätietoa ja kuvia saa vapaasti pyytää: [email protected]
MYYDÄÄN Upea maanläheinen vanhojentanssipuku!
Etelä-Suomi, Karjaa
0
737
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2496420
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m294567- 982925
- 412297
- 332102
- 562056
- 1091870
- 221769
- 271562
Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot
halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi2331525