Tässä suunnittelen tuon uusimman ipod touchin ostoa ja mietin tuota videon siirtämistä tuohon laitteeseen. Eli jos tallennan tietokoneeseeni Anysee digiboksin kautta jotain ohjelmia, niin kuikna helposti pystyn siirtämään ne tuohon ipodiin? onko jostain saatavilla jotain ilmaisia ohjelmia, jolla pystyy muuttamaan tiedoston muodon oikeanlaiseksi? Ja kuinka paljon tuohon 8GB:n muistiin mahtuu videota?
ipod touch 4g, videoiden lisääminen
ipodia?
2988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Koitin vähän katsoa mitä vientimuotoja tuo Anyseen ohjelma tukee mutta exporttia ei mainita Support sivuilla. Esim. mun EyeTV-softassa on suorat asetukset iPod Touchia ja iPhonea varten.
Sun täytyy selvittää miten muutat ne talletetut Touchin tukemaan formaattiin. Sitten selvää samalla millä ohjelmalla se voidaan tehdä.
Tällä sivulla on tiedot tuetuista formaateista:
http://www.apple.com/fi/ipodtouch/specs.html
Samalta sivulta selvinnee määrätkin.
Format factorilla pystyy muuntamaan videoita. Tosi monipuolinen ohjelma. Suosittelen! :)