Tostahan on puhuttu paljo.
Kysyisinki on kellään tietoo, vaurioittaako korvan päälle tulevat kuulokkeet pitemmänpäälle kuuloo?
kuulokkeet kuulolle haitaks
ltrjylrjyiletulet
2
428
Vastaukset 2
- ex.mekaanikko64
Ei ole tutkittua tietoa kuulokkeiden haitoista, mutta suuri äänenvoimakkuus vaurioittaa kuuloa PYSYVÄSTI. Sillä ei ole merkitystä mistä ääni tulee, mutta äänen voimakkuus on se vaurioittava tekijä.
- Nipa T
Nimenomaan liian kova ääni vaurioittaa kuuloa. Kuulokkeissa on sellainen "ansa", että siinä ikäänkuin huomaamattaan tottuu kovaan ääneen ja koventaa sitä entisestään. Kun ei ole muita kuulemassa, niin kukaan ei sano, että sulla on musiikki aika kovalla etkä itse huomaa. Sillee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627