Naisen raportti!

Olen tuolla deitissä ihan tavallisen näköinen,kuvallinen ilmoitus, vaalea nainen. Vastauksia tulee miehiltä onlinessa ollessani noin 3-10min välein.
101060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minulla oli kuvallinen ilmoitus. Vastauksia tuli niin paljon, etten ehtinyt niihin kaikkiin vastaamaan. Olen 47v tumma nainen.
Otin ilmoitukseni pois. Kyllä naiset aina seuraa saa, mutta ihmettelen, että hyvätkään miehet eivät saa paljoa vastauksia. Johtuneeko siitä, etteivät naiset tee aloitetta? Ehkei naisten tarvitse.

Äänestä
  • Itselläni hyvin kirjoitettu, kuvallinen profiili, olen kohtuullisen hyvännäköinen ja pidän kropastani huolta. Viestejä tuli alussa sellaiset 3-10 viikossa, mutta tätänykyä menee vähän hiljaisemmin. Oletan myös, etteivät naiset jaksa itse lähetellä viestejä, kun saavat pienellä vaivalla itse riittävän määrän kirjoitelmia...

    Äänestä

  • 12321 kirjoitti:

    Itselläni hyvin kirjoitettu, kuvallinen profiili, olen kohtuullisen hyvännäköinen ja pidän kropastani huolta. Viestejä tuli alussa sellaiset 3-10 viikossa, mutta tätänykyä menee vähän hiljaisemmin. Oletan myös, etteivät naiset jaksa itse lähetellä viestejä, kun saavat pienellä vaivalla itse riittävän määrän kirjoitelmia...

    Viime kesä oli sen verran helteinen, että se taisi sekottaa naisten päät totaalisesti. Olen 48v "kunnollinen" mies. En mikään komistus, mutta kohtuullisesti kunnostani huolehtiva. Deittiprofiilissa oli muutaman vuoden takainen kuva, joka oli tuorein jonka löysin. En viitsinyt pyytää ketään ottamaan parempaa kuvaa, vaikka olenkin nykyisin huomattavasti trimmimmässä kunnossa kuin kuvassa.

    Heinä-elokuussa flirttejä tuli paljon enemmän, kuin mitä ehti tapailemaan. Sitten syyskuussa kaikki loppui kuin seinään. Ei flirttejä, ei viestejä. Kukaan ei edes viitsinyt vastaamaan lähetettyihin viesteihin. Eli et siis ole yksin. Kolea syksy pitkän ja kuuman kesän jälkeen vain laittoi kaikilta tunteet säästöliekille. Itsekin poistin deittiprofiilini kun oikeastaan ei juuri nyt huvita.

    Äänestä

Aahhaahhaahaa.... jos toi on totta, niin miesten pitäisi hävetä typerää aktiivisuuttaan. Paskaa ne vastaukset kuitenkin on, ei deiteissä niin monet samat naiset olisi tyrkyllä vuosia, vai ovatko sitten vain ilkeyttää.

Äänestä
  • Juuh, itse tajusin tämän mielettömän kuvion jo teinivuosinani ja päätin jättäytyä koko leikin ulkopuolelle. Yksin oleminen on toisaalta melko rankkaa, mutta kyllä tähän on tottunut. Toinen ääripää tästä on sitten ne miehet, jotka yrittävät yrittämistään eivätkä välitä enää tippaakaan, että suurimpaan osaan yrityksistä ei saa mitään vastakaikua. Jääpähän heille enemmän, kun osa ei ota lähtökohtaisesti osaa tähän soidinmeno ralliin. :)

    Äänestä

Täällä mies ja kuvaton profiili jonka laitoin eilen. Vuorokaudessa profiili on katsottu kaksi kertaa, nolla postia. No en masennu.

Äänestä

Itse ollut 4kk ja olen nainen 51v kuvattomalla profiililla. Tasaisen ruhallisesti on tullut kontakteja, ehkä noin 50 ja osaan olen itse ottanut yhteyttä. Tavannut olen 4, ja heille myös lähettänyt kuvia. Vielä ei ole se ihan oikea tullut vastaan. ajattelin kokeilla 6kk, joten vielä tässä on aikaa. Yhtään inhottavaa viestiä ei ole tullut. Paljon enemmän on miehiä käynyt katsomassa ja katselenhan minäkin. niinhän tämä toimii.

Äänestä
  • Mitä stillheren ja muiden samanlaisten päässä liikkuu kun odottelevat sitä jotain oikeaa mutta ei itse osaa nauttia elämästä ja antaa muidenkin nauttia. Ei tarvitse valittaa jos ei ole hyviä miehiä kun kukaan ei uskalla antautua kokeille toisen käsiin siis naisilla ei ole sänkytaidot kummoisia kun vuodesta toiseen netin ääressä odottelevat ihmeen tulemista. Suomalainen nainen ei osaa tehdä muuta kuin tuoreesta leivästä lämpimän p****n ja odottaa. ELÄ ELÄMÄÄSI!

    Äänestä

Juuri tuon takia nettideittailu on idioottien hommaa. Itsekin olin idiootti monta vuotta. Treffeille pääsy nettinaisen kanssa oli hirvittävän työn takana. Ja treffeillä huomasi nopeasti, että nettinaiselle ei mikään riitä. Toisille treffeille pääseminen oli jo pienoinen lottovoitto...

Äänestä

Olen 34 vuotias mies, ja profiili ollut kuukauden. Kukaan ei ole kirjoittanut. Olen ihan tavallisen keskinkertainen mies.

Itse olen kirjoittanut 9 naiselle, joista 4 on vastannut. Mun mielestä naiset vastaa asiallisesti kirjoitettuihin viesteihin ihan kohtalaisesti, vaikka muuta väitetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-deittinainen26v- kirjoitti:

Olen tuolla deitissä ihan tavallisen näköinen,kuvallinen ilmoitus, vaalea nainen. Vastauksia tulee miehiltä onlinessa ollessani noin 3-10min välein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu