kämppiä

Vaimo katselee "huvikseen" itselleen asuntoa. Pitäiskö ämmä heittää pihalle?
81015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Katseleeko hän "huvikseen" itselleen vai teille molemmille yhteistä asuntoa?

Äänestä
  • Itselleen katselee..

    Äänestä

....todella keskustellut / puhunut / kysynyt naiselta miksi hän niitä asuntoja itselleen katselee?

Jos otat tuon linjan että alat ämmitellä ihmistä täällä netissä ja vieläpä pohtimaan pitäisikö "ämmä" heittää pihalle voin jopa ymmärtää miksi vaimosi niitä asuntoja itselleen katselee , kuinka kohtelet häntä? Onko hän sinulle leivällä käyvä yleiskone / keittiöihme ja patja reijällä ???

Miehet ovat todella tyhmiä eivätkä tunnu koskaan oppivan että se papin aamen tai yhdessä eläminen ei tarkoita samaa kuin että saat sen jälkeen kohdella naista miten haluat, ei toista ihmistä voi omistaa.

Ja jos kuulut siihen mies kaartiin joka kotona ollessaan pääsääntöisesti istuu tietokoneella pelaamassa tms. ja jätät kotihommat vaimon tehtäväksi ,et koskaan kehu häntä tai huomaa kuinka hän panostaa kodin ylläpitoon ja suhteeseenne, juot joka viikonloppu kännit kun "pitäähän miehen saada rentoutua", kosket vaimoosi vain silloin kun haluat seksiä voin sanoa sinulle että todennäköisesti naisesi ei kohta enää tyydy vain katselemaan niitä asuntoja vaan hän jo mielessään pakkaa ja sisustaa uutta kotiaan ja sinä et siihen suunnitelmaan kuulu!

Äänestä
  • > juot joka viikonloppu kännit kun "pitäähän miehen saada rentoutua"

    Minulla on päin vastoin: Vaimoke sanoo että menisit nyt joskus ulos välillä pubiin rentotumaan. Ethän sä käy siellä enää ollenkaan.

    Äänestä

Ehdottomasti pihalle. Kumppania kuuluu vaihtaa heti kun ilmenee edes pieniä ongelmia. Keskustelupalstalta kannattaa kysyä aina neuvoa ennemmin kuin keskustella kumppanin kanssa.

Äänestä

Katsele sinäkin "huviksesi" uutta naista. =)

Äänestä

katselen myös asuntoa vähän väliä itselleni ja lapsilleni.Viimeinen pisara oli se kun tulin töistä ja mies makaa sammuneena sohvalla juotuaan viimeiset rahamme...ja lapset nälkäisenä odottaa että äiti tulee kotiin ja laittaa ruokaa.Mies valehtelee suoraan päin naamaa, on alkoholisti eikä raukka itse sitä vielä huomaa.Jos vaan olisin tiennyt niin olisin lapset muualle hoitoon vienyt.Voitte vain kuvitella kuinka paha ja ahdistunut olo oli tällä vaimokkeella ja ennenkaikkea ÄIDILLÄ tullessaan kotiin...Vieläkin ahdistaa sisältä kun ajattelee...Mies ei liioin koskaan ole sanonut mitään positiivista minusta.Haukkuu ja moittii vaan.Minä olen miehelleni juuri noita kaikkea mitä toinen kirjoittaja laittoi....Olen huora tarvittaessa, nunna(ilman omaa elämää) ja vielä kodinhoitaja.Mies ei vaivaudu tekemään mitään töidensä lisäksi..Minä joudun tekemään työpäivän päätteeksi ruuat,siivoukset ja hoitamaan lapset kun itse makaa vaan sohvalla ja näpyttelee kaukosäädintä.Osa miehistä on niin syvältä P...:stä (ja ettei taas tulisi ikäviä väärinkäsityksiä...Tykkään hoitaa lapsiamme ja siivota kotiammen mutta joskus esim.työpäivän mennessä yli 10 tuntiseksi toivoisi että mies olisi edes tiskit saanut laitettua koneeseen...mut kun ei mitään...

Äänestä
  • ....ota itseäsi niskasta kiinni olet nainen ja äiti olet IHMINEN ja sinun pitää rakastaa itseäsi niin paljon että vedät itsesi tuosta "perhehelvetistä" pois ,on parempi olla ja elää yksin tai lasten kanssa kun katsella tuollaista P:eeläpeä sohvalla rönöttämässä, se mies ei siitä muutu kuin pahemmaksi tiedän kokemuksesta, miksi rääkätä itseään kun elämä voisi olla sitäkin että aamuihin herää tyytyväisenä ja iltaisin voi mennä nukkumaan tyytyväisenä elämäänsä!!!

    Ja usko pois toisenlaisiakin miehiä vielä löytyy vaikka kiven alla ne kyllä ovat itsekkään en sellaista ole vielä kohdannut mutta ehkä joskus sitten..... TSEMPPIÄ SULLE !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katselee kirjoitti:

Vaimo katselee "huvikseen" itselleen asuntoa. Pitäiskö ämmä heittää pihalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu