Olisko teillä antaa jonkulaista harjoitus ohjelmaa, jolla saisin parannettua leuan vetoa. Tällä hetkellä saan vain 1 leuan ja senkin hikisesti. 2 kuukauden kuluttua on kuntotestit ja siihen mennessä jos edes 4 leukaa saisi olisi hyvä.
Leuan veto harjoitus
951357258456
22782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Duota, duota pitäisiköhän opetella kirjoittamaan ensin, se on hyvä taito.
Leuanvetoharjoitus on yhdyssana.
Perse-Erkki, mene kansanopistoon harjoittamaan kirjoitustaitoasi ja lauseiden muodostamista. Pilkut niille kuuluville paikoilleen!
vittu mitä paskaa..Annna eki persettä?
Harjoitusohjelman tekeminen olisi hieman helpompaa, jos kertoisit edes jotain harjoitustaustastasi ja harjoituspaikastasi. Jos et kerro minkälaisia laitteita ja välineitä harjoituspaikassasi on, en viitsi antaa minkäänlaista neuvoa millä laitteilla tai välineillä pitäisi treenata.
Oletko harrastanut voimailua yhtään viime aikoina? Et kerro sitäkään. Oletko kenties 70 kg vai 110kg painava mies vai nainen? Et kerro sitäkään.
Harjoitusohjelmien teko ei ole kovinkaan vaikeaa, jos on perustiedot selvillä. Nyt ei ole.
Leuanvetotanko löytyy vierestä. Jalkapalloa pelaan harkat 5 kertaa viikossa. Käsipainoja olen nostellut eilen viimeksi ja punneruksia tehnyt. Pituus: 175 cm Paino: 64 kg
Tässä...sopii aloittelijoille ja vähän treenanneille hyvin.Mulla jäi ohjelma kesken kesällä mutta neljästä nousi yhteentoista enkka.Nyt uusi yritys ja kolmas vko menossa.Tuskin kahtakymmentä saan tällä massalla mutta veikkaan et viistoista menee ohjelman lopussa
siis tämä
http://twentypullups.com/
Kiitos linkistä. Oon tehny tollasen samanlaisen ohjelman, mutta siinä piti tehdä punneruksia 100. Final testissä sain silloin 72.
Eka viikko ohjelmaa takana. Ja 4:än leuan tavoite jo nyt SUORITETTU. -2 viikolta siis alotin ja alkuun meni vain 1. Nyt kun 3. päivänä viikossa uhrasin sen 10 min/pvä meni jo 4. Ensiviikolla alkaa ohjelma kunnolla viikolta 1!!!
Taas tulee pelkkää tajunnanvirtaa, koitahan nyt vähän jäsennellä tuota tekstiäsi että siitä saisi jotain tolkkua.
AIka luuseri tarttee olla jos ei tosta tekstistä selvää saa.
Tosta ja tosta, kirjoittakaa suomea saatanan tunarit!
Ime sinä jatkä munaa, kelpaako tälläinen kirjoitus. Jos ei, niin suksi vittun.
Ai oletkin mulkunlutkuttaja, no sitten ymmärrän hyvin...
Pitäisit jo sen ison turpasi kiinni saatanan paskahousu. Vai pitääkö tulla sinun himaasi ottamaan matsia?
Vai oikein matsia ottamaan tulossa...no voihan LOL.
Otappa poju nyt vähän matsia sen "jääkaapin" kanssa ja kasva ensin isoksi.
Vai matsia...kylläpä on kovia jätkiä täällä, naurahdan: "hah".
Et osaa kirjoittaa. Toisessa lauseessa ennen sanaa "ja" pitäisi olla pilkku edessä.
Väärin meni, ei sitä pilkkua ihan miten vain viljellä.
Jos pää ja sivulauseessa ei ole yhdistävää tekijää sanan "ja" eteen tulee pilkku.
Yritä edes, kyllä sinustakin voi vielä jotakin tulla.
vetää 20 leukaa millon vaan, ellei äitisi ole passannut sinua pilalle?
Ei mee 20. EIkä mutsi todellankaan oo passannu mua pilalle. Nyt menee 8 leukaa.