Denver MPG-4123 PLL

Kiukkuinen81

Ostin ton mp4 Playerin... miten saan siihen lisättyä musiikkia? Koneeni ei tunnu tunnistavan koko soitinta, ja akkukin on täysi. Ohjekirjasta ei ole hyötyä koska, kun menen "oma tietokoneeseen" ei koko soitinta tunnu löytyvän.

ja toiseksi...

tää soitin ei soita windows media playerin biisei. ja kaikki biisini on juuri tuolla. mikä olisi hyvä soitin tietokoneelleni. ja jolla voisi sitten siirtää biisit soittimeeni

1

252

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se..

      kone ei tunnista sitä soitinta niin aika epätoivoista sitä on käyttää. Kokeile auttaako resettinapin painallus (on siinä jossain semmoinen) ja kytkeä se koneeseen virta päällä tai pois. Lisäksi kannattaa lukea ohjekirjaa että pitääkö ko. vehkeen ajurit asentaa erikseen koneelle esim. CD:ltä tai nettisaitilta. Jos ei millään ala toimia niin sitten vaan yhteyttä myyjään.

      Toiseksi, ne biisit ei ole mitenkään erityisesti media playerin biisejä. Ne on vaan musiikkitiedostoja jossain koneen kovalevyllä ja ne saa siirrettyä esim. sillä "oma tietokoneella" kunhan sen soittimen saat siellä näkymään. Oleellista on myös että missä formaatissa (mp3, vaw jne.) tiedostot ovat. Ne pitäisivät olla sen denverin ymmärtämässä formaatissa (ks. ohjekirja). Jos ne eivät ole semmoisessa formaatissa niin netti on pullollaan muunnosohjelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      78
      865
    2. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      836
    3. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      63
      826
    4. Uunimakkara koululaisten suosikki

      https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p
      Maailman menoa
      264
      655
    5. Miten nainen käyttäytyy kun näkee sinut?

      🤣
      Ikävä
      49
      648
    6. Meistä puhutaan

      Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni
      Ikävä
      27
      646
    7. Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!

      Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid
      Ikävä
      39
      511
    8. Noniin myönnetään

      Rakastan aivan kauheasti ❤️
      Ikävä
      17
      502
    9. En tiedä sinusta

      Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?
      Ikävä
      38
      492
    10. Ikä ei tule yksin

      Huomaan, että olen rupsahtanut kasvoista aika paljon.
      Ikävä
      58
      488
    Aihe