Nissan Sunny -89

Eli miten tohon -89 Sunnyyn vaihdetaan ajovalon polttimo (H4)? Pitääkö ekaksi ottaa se liitin irti lampusta ja sit siin on se musta pyäree kumiosa päällä niin miten sen saa irti? Onnistuuko edes koko homma irroittamatta koko umpioo?
1143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joo ota johto ensin irti sitten kumiosa sitten lampunpidike lamppu pois ja uusi tilalle,ihan yksinkertainen juttu,ainiin se kumiosa lähtee vetämällä pois ota vaikka reunoista kiinni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua aloittelijalle. kirjoitti:

Eli miten tohon -89 Sunnyyn vaihdetaan ajovalon polttimo (H4)? Pitääkö ekaksi ottaa se liitin irti lampusta ja sit siin on se musta pyäree kumiosa päällä niin miten sen saa irti? Onnistuuko edes koko homma irroittamatta koko umpioo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu