Mulla on kauhee ongelma...tai mulle kauhee...Mä tapasin vappuna erään todella mukavan ja rehellisen tuntuisen miekkosen, ja se lupas soittaa mulle..itelläni ei ole ko.henkilön numeroa, joten luotin kuitenkin täysin siihen että hän soittaisi...miksi soittoa ei silti vain kuulu? en usko että se oli vain yhden illan juttu, itselleni se ainakin merkitsi paljon enemmän...vastatkaa, omia kokemuksia!!
help me!
Tyttö...
61439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
eihän sitä niin kovin kiinnostunut saa olla,että heti soittaa.odottele rauhassa kyllä hän vielä ilmoittelee itsestään.
Koen empatiaa tilanteesi johdosta,mutta toisaalta jälleen kerran harmittaa tuo naisten passiivisuus parinmuodostamisasioissa.Hyvin olisit voinut pyytää myös miehen numeron,niin ei tätäkään ongelmaa olisi.On pelkkä perätön myytti että mies haluaa olla "saalistaja",pikemminkin uskon että reipasta aloitteen tekevää naista arvostetaan enemmän kuin sellaista naista joka pistää miehen tekemään kaiken "työn".Ja mielestäni nuo pelleilyt ettei pian voisi soittaa toiselle,ovat aika lapsellisia.Nopealla soitollahan sitä vain osoittaa että on tosissaan kiinnostunut.Jos joku tulkitsee sen "epätoivoiseksi" niin oma häpeänsä.
Itse olen kanssa erittäin "laiska" soittamaan. Joskus sitä voi olla niin hiprakassa, että ei välttämättä edes muista ku jotain haamukuvia illasta. Jos on näin illalla saanut numeron eikä muista naisesta mitään, niin tuskimpa sitä tuntemattomalle rupee aamulla soittelee, ainaskaan minä.
Yksi hyvä vaihtoehto olisi vaikka e-mail osoitteiden vaihtaminen, minulle olisi ainaskin helpompi kirjoitella, kuin olla suoraan puheyhteydessä. Kirjoittaessa voi tekstiä muokata, eikä mene senat sakaisin ;)..
Hevillä miehille soittele. Mielestäni se on miesten asia. Jos joku on tarpeeksi kiinnostunut niin kyllä soittaa. Jos ei muista/on hukannut numeron niin täytyy vain toivoa että tavataan.
No kyllä mahdollisuudet löytää onni tuplaantuu,kun vähän itsekin näkee vaivaa sen löytämiseksi.Miksi aloitteidenteko olisi vain miesten homma?Onko niin nöyryyttävää ja alentavaa naiselle olla aloitteentekijä?Oletteko ajatelleet että kyllä moni mieskin niin kokee,mutta ei auta,ja ujoimmat jää sitten auttamatta ilman seuraa.Tasa-arvoa!
jos vaatii tasa-arvoa, pitää myös kantaa kortensa kekoon. Tasa-arvoa vaativien ei pidä vaatia, että miehillä olisi "munaa".