Valkoista identiteettipolitiikkaa I-II

Onko tuota isänmaallisen kirjallisuuden klassikkoa enää saatavilla?
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kysy kalevan soturilta.Uskoisin että suurin osa painoksista jäi hänen nurkkiinsa pölyttymään.

Äänestä

Prrrrrovo kait tuokin aloitusviesti? Jos toisten kirjoitusten suomentaminen ja kansien väliin wordilla paukuttaminen on isänmaallisen kirjallisuuden klassikko, niin silloin syön Leskisen lippiksen.

Äänestä
  • Hyljetalkkari Tabermanhan lupaili vielä joitakin vuosia sitten, että neohumanisteilta on tulossa Leninin ja Stalinin teosten tasoisia poliittisia traktaatteja. Niitä tässä odotellaan edelleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Burning Books kirjoitti:

Onko tuota isänmaallisen kirjallisuuden klassikkoa enää saatavilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu