MandMDirect.com

Hei

Onko kukaan tilannut otsikossa mainutusta nettikaupasta? Miten tilaukset on menneet ja pystyykö siellä maksamaan OP:n Visa Electronilla?
Näyttäisi olevan vaatteita joita voisi vaikka hankkia.

9

2376

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdasd123

      onnistuko tilaus itselläsi ? kauan kesti saada tavara kotio?

      • Ensimmäinen tilaus onnistui OP:n Electronilla mutta toinen tilaus jostain syystä ei jonka jouduin maksamaan PayPal:lla. Tuotteet tuli kotiovelle asti noin viikossa.


    • vaatteita ulkomailta

      Tilasin vaatteita MandMdirectista ja olin tyytyväinen laatuun ja nopeaan toimitukseen. Suosittelen kuitenkin olemaan tarkkana toimituksen suhteen. MandMdirect käyttää Interlinkiä (ja DPD/Post Nord Logicstics Oy in Finland) logistiikassaan. Varmistakaa, että heillä on yhteystietonne toimitusta varten, ja että olette sopineet ennakkoilmoituksesta toimituksen yhteydessä.

      Minun tilaukseni kohdalla DPD kuriiri yritti tuoda tilaukseni perille ilman mitään ennakkoilmoitusta. Kuriiri ei tietenkään päässyt kerrostalooni ilman ovikoodia. Onneksi satuin kuitenkin seuraamaan lähetystä lähetysnumeron avulla, huomasin epäonnistuneen toimitusyrityksen ja otin yhteyttä kuriirifirmaan sopiakseni uuden toimitusajankohdan. Tällä kertaa he soittivat minulle tuodessaan lähetystä.

      Tilasin samoihin aikoihin vaatteita myös Aasiasta, Clothescheap.com:sta. En suosittele tätä yritystä muille.

      Tein tilauksen, maksoin sen, ja vasta sen jälkeen he ilmoittivat minulle, että puolia tilaamistani vaatteista ei ollut saatavilla. Ne vaatteet, jotka minulle toimitettiin olivat huonolaatuisia ja erisävyisiä kuin kuvissa.

      • mahtava

        Itse olen tilannut sieltä monta kertaa merkki vaatteita halvalla. Ei oo feikkejä ja tulee kotiovelle alle viikossa. Postikulukin vain 5€. Suosittelen!


    • Riksu91

      Punnallako ostetaan? Miten verot?

      • OstonABC

        Toistaiseksi EUta, joten ei väliä veroista.


    • tilaamistapohtiva

      Harmi kun tuolla on vain pieniä joustamattomia kapeita kokoja? Onko muuten briteissä esim. vaatteissa sama kokotaulukko kuin suomessa? Joku sanoi joskus että, ei kannata tilata ulkomailta kun koot on ihan erilaiset kuin suomen vastaavat mutta jos Suomeen tilataan myymälöihin tuotteet ulkomailta siis sellaisia mitkä ei ole edes suunniteltu täällä niin mistä sitten tietää miten noi koot menee?

    • Slimboy22

      slim farkkuja tilattu, ISOLLA riskillä, siis juuri tuon koon puolesta. Onko esim. farkut samaa kokoa kuin Suomessa? Kohtahan sen näkee kun paketti saapuu.

    • Limppu24

      Paketti saapui kotiovelle asti ja tuotteiden koko oli sitä mitä toivoinkin (norm eu). Jos varmasti sopivia tuotteita haluaa ostaa, kannattaa mennä oman paikkakunnan vaateliikkeeseen. Kyllä verkosta ostaminen on aina arpapeliä, kun eri merkeilläkin koot saattavat olla erilaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5617
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1778
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe