Eli siis, ollaan seurusteltu 3ja ½ vuotta, nyt vappupäivä aamuna viiden aikaan mies ilmotti että ei halua enää olla mun kanssa tai lähinnä että haluaa pitää tauon, ei tiedä kuinka kauan kestää. meille oli vauva tulossa, sain keskenmenon tasan 2kk sitten. Eilen sain tietää miehen tekstailevan toisen tytön kanssa, tää tyttö on kihloissa ja kaikkee. tänään sain tietää heidän tavanneen tänään ja sopineen myös toisesta tapaamisesta tänään. mies väittää rakastavansa vielä ja sanoo että tauko voi loppua jo tänään tai sitten ei ikinä. Mä rakastan ihan sunnattomasti tätä miestä. se sanoo että mussa ei ole vikaa ja ym, ei tiedä haluaako olla mun kanssa vai sen toisen.. Miten saan hänet nyt takasin itselleni omaks?
entä nyt?
Nana85
2484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja kaikista pahinta tässä on että meille saattaa olla uusi vauva tulossa ja mies sanoo että ei tiedä haluaako sittenkään olla mun kanssa. Mä rakastan sitä ihan liikaa ja tiedän että se on mulle se ainoa oikea.
koska se oikeasi tietää että ehkä on tulossa isäksi, mut pörrää kuitenkin toisen naisen lähellä, on se todella vastuutonta. jos se nyt palaiskin sun luokse saattaisi lapsen tulo viimeistään saada miehen lähtemään suhteesta, kun ei ota vastuuta teoistaan. ja se olisi väärin lastakin kohtaan, saada sellainen isäksi. avaa tyttökulta silmäsi ja anna sen mennä. toivut kyllä, ei se mies voi aidosti olla kovin hyvä mies. vaikka en mä oikeasti voi sitä tietää.