YLEISLAKKO ALKAA HUOMENNA KLO 5

niin alkaa vaikka teksti napattiin pois ennen lähetystä.
15240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vaikka vko.

Äänestä


  • Lammaskansan Herra kirjoitti:

    Mahtaakohan sinne kukaan mennä? noo ei minua haittaa kun olen täällä lämpimässä lomakohteessani teidän rahoilla. AH HAHAHA.

    lakossa,älä tee mitään.........korkeintaan pellit kiinni..ja sitten osoitat mieltäsi,jotta suomeen kuuluu.

    Äänestä


lakossa!

Äänestä

ei kai se haittaa, eihän ?

Äänestä

.

Äänestä

!

Äänestä

On kansallinen katastrofi, jos kaikki työttömät menevät lakkoon. Mitä he lakkaavat tekemästä?

Miten se vaikuttaa meidän kaikkien viikonlopun viettoon?

Pitääkö huolestua?

Hallituksen pitää kokoontua ylimääräiseen istuntoon ja purkaa maatamme uhkaava tilanne.
(Huom: omat eväät mukaan)

Äänestä
  • "On kansallinen katastrofi, jos kaikki työttömät menevät lakkoon. Mitä he lakkaavat tekemästä?"

    Aatteles miten paljo työttömät työllistää!?.
    Tuhannet firmat,sadat tuhannet työpaikat, tuhansia erilaisia virkoja,yhistyksiä jne jne jne on olemassa vain sen takia et on työttömiä.

    Äänestä

  • Dinorantti kirjoitti:

    "On kansallinen katastrofi, jos kaikki työttömät menevät lakkoon. Mitä he lakkaavat tekemästä?"

    Aatteles miten paljo työttömät työllistää!?.
    Tuhannet firmat,sadat tuhannet työpaikat, tuhansia erilaisia virkoja,yhistyksiä jne jne jne on olemassa vain sen takia et on työttömiä.

    toden totta,noinkin on.
    muuten lakko ja mielenosoitus meni kansalaisilta 100% pieleen. se oli todella huono ja kevytkenkäinen esitys.
    eli onko niin,että mm. palkkojen korotus näin hyväksytään
    vaikka sielussa teko on sata väärin???
    jos kansa on noin typerää,kannattaa olla hiljaa ja odottaa lisää kusetuksia,ne ei nimittäin lopu.
    muuta asennetta tai hyväksy vääryys,muuten urputus turhaa.
    muista,sinä päätät.

    voit "parsia" tyhmyyttäsi vaaleissa. harkitse nyt tarkkaan,ketä äänestät. äänestä vain henkilöä,älä
    puoluetta. vaadi asioillesi takuu siltä,jota äänestät.
    vastuu on sinulla,ei typerillä edustajilla,poliittinen vastuu on vain sanonta,se ei ole---eikä sisällä mitään.

    Äänestä

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomi seisoo kirjoitti:

niin alkaa vaikka teksti napattiin pois ennen lähetystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu