Minkälainen Nainen Miellyttää?

Minua kiinnostaa tietää pitävätkö miehet enemmän naisista jotka tekevät aloitteen vai haluavatko miehet olla se osapuoli joka lähestyy naista valloittaakseen heidän sydämensä?
6938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei ne miehet lähesty naista siksi että ne haluaa valloittaa sydämen, niille riittää paljon vähempikin....

Äänestä
  • Onpas yleistävä mielipide.
    Sehän oli vain yhden miehen mielipide.
    Mutta se oli sinun mielipiteesi ja se siitä.

    Äänestä

  • Fetisha kirjoitti:

    Onpas yleistävä mielipide.
    Sehän oli vain yhden miehen mielipide.
    Mutta se oli sinun mielipiteesi ja se siitä.

    Ymmärsinkö oikein, mun mielipide oli miehen?
    Nainen olen....mut se siitä, ystävyydellä....

    Äänestä

  • Zaaver kirjoitti:

    Ymmärsinkö oikein, mun mielipide oli miehen?
    Nainen olen....mut se siitä, ystävyydellä....

    Luulin että olit mies.
    Ymmärsin väärin.
    Mielipiteesi oli kyyninen.
    Oletko oikeasti sitä mieltä?

    Äänestä

Itse olen sen verran passiivinen parinhaussa, että toivon naisen tekevän aloitteen. Tietääpähän ainakin että pärstäkerroin tällöin riittää.

Tosin tuleehan sitä joskus itsekin yriteltyä, mutta harvemmin, koska en yksinkertaisesti jaksa veistellä korneja iskurepliikkejä (enkä edes halua yrittää veistellä niitä)

Äänestä
  • Jutteleen jos tuun niin juu pärstäkerroin siinä vaiheessa riittää, jos ei oo muuta kerrointa tiedossa. Mut ei se tarkota sitä että aah toi on komee ja ihana, pärstäkerroin kertoo paljon muutakin.....henkimaailman juttu, ei sitä pysty selittämään. Siitä vois jotain kehittyäkin jos et käytä korneja iskurepliikkejä, haaa. Mut en mä kyllä parinhaussa ainakaan tietoisesti kuljeskele,
    mulla on mies mutta sattuuhan sitä kaikenlaista,
    kuten että "me kasvoimme erilleen". Siis tarkotan että en lähde esim.ravintolaan iskemään miestä vaan että meen vähän tyttöjen kanssa ulos tai matkalle yms, rentoutumaan ja eihän sitä koskaan tiedä mitä sattuu ja ketä tapaa.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fetisha kirjoitti:

Minua kiinnostaa tietää pitävätkö miehet enemmän naisista jotka tekevät aloitteen vai haluavatko miehet olla se osapuoli joka lähestyy naista valloittaakseen heidän sydämensä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu