Hei!
Osaisikohan joku auttaa löytämään tämmösen kappaleen, jonka olen pariin kertaan kuullut Radio Deiltä. Se kappale ns. kolahti ja kovaa. Kertosäkeessä on jotain tähän tapaan: ON TULLUT JO AIKA SUUNNANMUUTOKSEN... Siinä on naissolisti, ja tyyliltään se on vähän saman tapaista kuin Suomalaisen messun kappaleet. Laulajan ääni on vähän kuin Nina Åströmin, mutta tuskin se hän kuitenkaan on. Olisko kenelläkään mitään hajua tästä kappaleesta ja laulajasta? Olisin kovin kiitollinen avusta, sillä olen etsinyt kappaletta epätoivoisesti jo jonkin aikaa.
MIKÄ JA KENEN KAPPALE?
Gospelmamma
2
407
Vastaukset
- Å-fani
Nina Åström se on. Kappale löytyy levyltä Vierelle jäät ja sen nimi on On jo aika. Englanniksi sama levy on A Friend ja kappale The Moment.
- Gospelmamma
SUURET KIITOKSET Å-FANILLE AVUSTA! Olen nyt kuunnellut sitä levyä (joka löytyikin meidän opiskelijaneitosen gospelkokoelmista!), ja siinä on muitakin ihan mahtavia kappaleita. Mustakin taisi tulla fani :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501607
- 621562
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101128- 60931
- 49914
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556