Otsikko kertookin kaiken. mUita ManowaR faneja?
MANOWAR!!!!
Kalle the Man(owarrior)
311002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Mamowaari on kova jätkä!!!
Rulettaaaaa!!!
Bändi...
Kyllä. Pidän myös Spinal Tapista
HAIL!! www.freewebs.com\joeyfanclub
kyllä on tullu joskus aikaisemmin kuunneltua, en niinkään enää... mut tykkään kyllä.
Noh?
aivan täyttä paskaa...
Yep, otsikossa sen salaisuus!
...tuo gaymetal-taivaan uljain lipun-, tai sanoisinko aisankannattaja! Slogan: Mamowar -Vain pienimunaisille vessapaperirullain suurkuluttajille!
kun ne on tehny sellasia sanoituksia esim. Pleasure slave: Woman be my slave, that's your reason to live. Kuulostaako muka homolta!!
Peukut pystyyn. BTW:
Vastaus hinteille:What does "MANOWAR" mean?
"Each day, you wake up and get out of bed knowing that there is shit waiting for you. Each day is a struggle, a battle and you must prepare for these battles, these wars. You have to be prepared. That is where the spirit of MANOWAR comes in. It is for everybody, both men and women, who have the fighting spirit. You either fight to win or your throw up your hands and admit that you are fucked" - Joey DeMaio.
Aika hyvin...
Voisko olla turhempaa pullistelua?? Tuollainen tosimies -imago nahkaisine kalsareineen... Noh, jossain se uskottavuus vaan katoaa.
..nahkakalsongeissa ole vikaa...
Tuli tästä hauska tapaus 80-luvulta mieleen. Manowar haukkui Twisted Sisteriä ja uhosivat, että takoisivat ne maanrakoon jos tapaisivat. TS ilmoitti Englannin lehdistössä avoimesti, että tulkaa tiettyyn puistoon tiettyyn aikaan. Paikalla oli lehdistöä aika paljon ja Manowaria ei tietty näkynyt.
Eivät ole tähän päivään mennessä suostuneet kommentoimaan tuota. 8-(
Joo, eiku niillä oli muuta menoo....
Niiden piti vahata nahkakalsarinsa.
Kyllä Twisted Sisterin äijät oli saanu kyytiä. Manowarin äijät on kehonrakentajia ja Joe harrastanut karatea ja on vielä henkivartija.
No jopas. Tuosta kärhämästä olisi kiva tietää enemmän. Pitää kaivaa 80-luvun lehtiä tai tms. Eikös Udolla ja Manowarillakin ollu jotain riitaa?
Tätä tapausta muisteltiin muistaakseni syksyllä -94 Metal Hammerissa tai vastaavassa ulkomaalaisessa lehdessä. Samassa jutussa kerrottiin, että Mark Mendoza (TS:n basisti) ja Ross The Boss oli joskus kämppiksiä. Ross oli pelännyt Markia ja yrittänyt vältellä kaikin keinoin Markin näkemistä.
Toimittaja muuten taisi olla sitä mieltä että olisi tullut rumaa jälkeä...siis Manowarin leiriin.
Eli ei kuitenkaan ollut munaa (taaskaan) briteillä. Heh, vitunmoista uhoamista kans, mutta ei mitään kongreettista. Katsokaa 90-luvun alun norjaa, siellä tehtiin murhia mikäli joku asettui poikkiteloin. Ei sanottu, että "tuli muita menoja" ... Manowar on naurettava.
Kyllä nuo Norjan black metal Varg Vikerness jutut ovat naurettavia.. Omistautua nyt niin pahasti musiikkityyliinsä että menee tappamaan.. Ja kyseinen kaveri on todellakin niin naurettava tapaus että!
Ja Manowarin pitää olla naurettava, sillä huumoripohjaltahan kaverit musiikkiaan tekevät.
Huumori on aivan loistavaa, mutta sen paikka ei ole mielestäni musiikin maailmassa.
Tarvinneeko sitä sitten uhota jos ei ole valmis mitään asian eteen tekemään? En sano, että murhat olisi oikea tapa, mutta ainakaan ei syöty sanoja ja uhoiltu lehtien sivuilla.
"En sano, että murhat olisi oikea tapa, mutta ainakaan ei syöty sanoja ja uhoiltu lehtien sivuilla"
No mielummin uhoilua lehtien sivuilla kuin mennä tappamaan joku. Manowarin uhoamistapauksetkin ihan huumorimielessä tehtyjä.. Ja huumorin paikka on myös musiikin maailmassa.. Onhan Black Metalkin syntynyt huumorimielessä Venomin toimesta, kunnes Norjapojat tekivät siitä totta.
Ja onkos tuo nyt niin varmaa, että tuo murha silloin aikoinaan tapahtui? Ettei olisi vaan pelkkä markkinointikikka.. Ainakin Vikerness aika vapaasti saanut väsäillä albumeita, kun vankilassa olisi pitänyt istua.. Miettikääpä sitä..
No okei, mutta NAHKAKALSONGIT RULETTAA!!
Jep jep, katoppas Ericinkin kroppaa ja sano sille että haistaa vitun :) ¿
VITTU jos ette pidä metallin kuninkaista!
Frank Zappa ja Weird Al Yankovic!
I Dunno? Mutta parhaat ManowaRin kavrit on kaikki Magic Circle musicin äijät, sekä Dio ja Motörhead. Kovimmat ja lujaäänisimmät mualimassa!!
Manowar on ehdottoman hyvä bändi ja jätkät kovia biisintekijöitä. Ei nämä nyky"metallin" kyllästämät teinit tällaista laatumusiikkia ymmärrä.
..mutta ota huomioon että miekin oon teini (13 wee, the Kid of Metal, niinku kaverit sanoo) Että revi siitä. Yleensä jos joku ns. teini tykkää metallista se on joku Slpiknot jne. tai Iron Maiden (joka on muuten vitun huippu!!
Hail vaan veljelle!
Joo, hyvä että nykynuorisokin arvostaa kunnon bändejä, kuten Iron Maidenia jne. Kannattaa tsekata myös esim. Judas Priest, on hyvä bändi!
Onnea ja menestystä!