Äsken söin ensimmäisen herbalife formula 1 pirtelön.. sen lisäks pitäis syödä yksilökohtaista proteiinijauhetta ja läjä muita tuotteita.. Onko kokemuksia toimiiko?? pirtelö ainakin maistui helvetin pahalta ja kallista se on! jälleenmyyjät aika päällekäyviä...
HERBALIFE?
laihduttaja
5544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se toimii, laihduin ite sillä 25kg, mut ongelmana on sit siirtyminen takaisin normaaliin ruokavalioon. Ne on ihan järjettömän hintaisia tuotteita, vaikka olisit jäsen siinä hommassa. Ite söin sillon 3 pirtelöä päivässä ja yhden lämpimän aterian. Vatsa tulee aika kovaksi dieetin aikana, pitää muistaa syödä paljon kasviksia. Kaupoista löytää kyllä vastaavia lisäravinteita mitä voi myös kokeilla halvempana vaihtoehtona.
Siinä syödään 2 pirtelöä päivässä,ei 3:a pirtelöä.
Onko kokemuksia näiden tuotteiden jälleenmyynnistä kellään? Ajattelin aloittaa mutta kaipaisin vielä vähän kokemuksia??
minä syön 3-4 pirtelöä päivässä.... Jokainen saa ohjeet omaan tarpeeseen
Miten sen pirtelön voi saada maistumaan pahalta?
Sen takia on nähtävä oikein vaivaa.
Minä valitsin (kuulema suomalaisten suosikin), metsämarjan ja se on mihin tahansa hyvänmakuiseen sekotettuna ihan hyvää. Mun suosikkini on puoli lasia soijamaitoa ja vettä, kourallinen pakastemarjoja, herbat sekaan ja sauvasekoittimella huraus. Kaksi minuuttia ja kaikki ravintoaineet ovat siinä.
Jos sekottaa sen bensaan tai hernesoppaan, niin sehän on oma vika.
Sitten muutamat lisävitamiini- ja kuitupuristeet huuleen ja menoksi.
Neljä tuntia saa tehdä mitä duunia vaan, ennen kuin nälkä yllättää, noh ehkei sentään metsätöitä hevosella, mutta näitä nykyaikaisia.
Tuttavan ukko lemppaa matkalaukkuja lentokentällä ja kertoo pärjäävänsä tuon ajan.
Ai kallistako? Miten sen nyt ottaa. Minusta ei:
1/2 lasia soijamaitoa maksaa c30, marjat ehkä c50, ja herbat kaikki lisävitamiinit, mineraalit ja kuidut mukaan laskien ehkä 3 euroa per täräys.
Täydellinen ateria siis kaikkine kuluineen 4 ekeä.
Missä syöt terveellisen, kaikkia vitamiineja ja ravintoaineita sisältävän aterian 4:llä eurolla?
Vain unissasi.
Mulla on ohjelmassa mukana myös energiapatukoita välipaloiksi tai aterian korvikkeeksi ja kalaöljykapseleita joita niitä voi joku sanoa kalliiksi, mutta minä löysin niistä sen verran etuja että maksan sen hinnan puhtaudesta ja laadusta.
Päiväkustannukset suunnilleen 11 egeä.
Not muts?