Miten teillä on seksilelujen tuonti makuuhuoneeseen toiminut? Meidän kohdalla voisin kaivata pientä piristystä makuukammariin, mutta vähän pelottaa, että mihin suuntaan se leikki lähtee sitten kehittymään. Ja miehet: miten reagoisitte jos naisenne yllättäisi teidät ottamalla dildon mukaan leikkeihin?
Miten teillä?
Sari
91198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jos vaimo ottaisi dildon mukaan, niin kyl se vähän miehisyyttä laskisi. tulee vaan mieleen ettei itse riittäisi. mutta kyllä se voisi piristää erilaisuudellaan. naisille voisi suositella nahkasta tai latexista toppia tai jotain muuta vastaavaa. Miehille... hmm.. empä tiedä, toivottavasti naiset kommentoisivat tähän asiaan tiukkoja ja tarkkoja parannusehdotuksia meille miehille :)
Niin, se on niin vaikea sanoa, kun taitaa olla vähän tapauskohtaista tuo suhtautuminen. Tilanne ei kuitenkaan ole se, että mieheni olisi jotenkin 'riittämätön', enkä näin ollen haluaisi sellaista viestittääkään. Onhan sitä tietenkin olemassa leluja mitkä palvelevat enemmän molempia osapuolia (renkaat ymym), ehkä tosiaan jostain sellaisesta kannattaisi lähteä ensin liikkeelle. Kaipailisin myös nettikauppojen osoitteita, joissa voisi käydä vähän tutkailemassa vaihtoehtoja.
Tuolta minä olen tilaillut:
http://www.toyheaven.fi
Minua asia ei dildo haittaisi yhtään, ainakaan niin kauan kun se ei olisi multa pois :-) Vaihteluahan se vaan olisi.Mikä siinä sinua nyt pelottaa.Itse tunnet miehesi parhaiten, ainahan voit vähän tunnustella asiaa etukäteen.Menkää yhdessä katsomaan mitä kaikkea on tarjolla aikuisten lelukaupassa.
Melkoiset vibat saan kun ollaan toiminnassa. Nainen tarvitsee kuten kaikki tietävät enemmän esileikkiä lämmetäkseen ja tulos on taattu. Suosittelen.
Meidän päässämme on seksilelujen tuonti toiminut hyvin. Dildon tuominen mukaan leikkeihin ei haitannut ollenkaan, se tuo vaan mukavasti lisää potkua esileikkeihin.
Suosittelen käymään erotiikka messuilla jos vaan mahdollista, siellä näkee, että minkä laisia leluja oikeasti löytyy ja saa myöskin kuulla kommentteja kyseisistä leluista.
Pitkään sinkkuna olleena minulle on kertynyt aikamoinen määrä kaikenlaisia leluja (erilaisia ja erikokoisia dildoja, renkaita, kuulia ym.). Uusi miesystäväni oli heti kauhean kiinnostunut niistä. Ekalla kerralla käytiin melkein kaikki lelut läpi ja kyllähän se tuntui hyvältä. Hän oli aivan innoissaan. Hänkin toi muutaman kivan pikku jutun mukanaan.
Uudessa suhteessa on ollut asioista, haluista ja mieliteoista helpompi puhua avoimesti. Kannattaa kokeilla ja puhua asioista.
Tässä omia kokemuksia..
Aluksi olin sitä vastaan, että mitään ylimääräistä ei tuotaisi mukaan seksiin, että vain mieheni ja minä. Sitten eräänä päivänä mieheni yllätti minut dildolla sanomatta mitään, ja aluksi lämmitti minut sen avulla.. :) sitten siitä tuli tapa.. ja sitten vähä lisää leluja ostettiin postimyynnin kautta.. ja nyt ei seksi ole melkein mitään ilman jotain siinä mukana, tai onhan se ihanaa ilmankin, mutta dildo samalla leikeissä, kiihoittaa mua ja myös miestäni todella!! ;) ja sehän on vain loistava juttu! Tietysti jokainen on oma itsensä, ja tietää mistä tykkää, tietty joskus kannattaa kokeilla, ja ehkä oppii tykkäämään jostain uudesta jutusta, kuten minä, mitä en olisi koskaan uskonut.. :) ihmeitä sattuu.. sanonta: "aina kannattaa kokeilla kaikkea uutta.." :)
Siitä tuntuu pitävän molemmat.
Mies meillä sanoo että on tosi kiva katsoa kun minä käytän dildoa.
Olimme molemmat vielä ostamas jo toista dildoa seksi kaupasta.
Siinäkin on pientä latausta kun mentiin seksikauppaan.