Olen parikymppinen nuorimies ja minulla kasvaa vaaleaa ohutta viiksikarvaa ja tummaa partakarvaa. Partaa tulee n. milli viikossa, viiksiä puolet hitaammin. Voiko karvojen kasvun nopeutta edesauttaa jollain tavalla (sen lisäksi että saa valita isänsä!)?
Viiksien ja parran kasvun nopeus
11
10337
Vastaukset
- ......
Kysy asiantuntija Valtaojalta. Hän tietää.
- "Papparainen
Älä edes haaveile semmoisesta!
Uskosin että saat ajella sitä partaasi ja viiksiäsi vielä kyllästymiseen asti.....
Kokseille pikku vinkki:
Eikö Suomeen voitaisi laittaa sellainen "partavero"? Vaikkapa jotenkin esim. milli mm hinnalla?
Sillä saataisiin kustannettua monta monituista pakoloiskeskusta, ja perustaa turhia virkoja huippupalkoilla?
VAikka voisihan ne rahat lähettää suoraan Afrikkaankin, tai sitten vaikkpa Suomen ministerien ja kansanedustajien virkistäytymisrahastoon?
Tämä uusi vero koskisi tietenkin vain meitä Suomalaisia. Kaikki muut vapautetaan siitä.
"Papparainen" 51v.- kyröskoski
jos pystyy?
- piihappoanhydridi
Pii-valmisteet saattavat auttaa. Piimaa-tabletteja löytyy kaupasta ja piihappoanhydridiä apteekista.
Lähinnä noita on kai markkinoitu naisille kynsiä, tukkaa ja ihoa hoitavina luontaistuotteina, mutta väitän että muutkin karvat kasvaa piillä.- mitä pii on?
siis piihän on hevosen spermasta valmistettua kiima entsyymiä senkin sairas sian ränkkääjä
- frenchfork
Vesien kanssa lutraaminen ainakin vaikuttaa kynsien kasvu nopeuteen... Naama karvoista en nyt sitten tiedä. Kokeile et mitään häviä.
- timbo
Hiero Substralia aamuin illoin leukaasi, jo lähtee karva kasvamaan pajukon tavoin.
Itse kokeilin tätä ja nyt 64-vuotiaana minulla aikamoinen pelto nenän ja leuan alla! - Eetupeetu
Onko vaarallista laittaa tuleeko mikaan myrkky kohtaus
- karvakasa
Murrosiän myötä aikuistuessa ne alkaa kasvaan mutta ihminen on yksilö.joillain voi olla viikset jo 14vuotiaana toisilla vasta 30vuotiaana.riippuu jonkin mm.geeneistä ja ruokavaliostasi mm(kaurapuuro,rasvaiset kalat,hedelmät,kasvikset,pähkinät),eli kun testosteronitasosi nousevat mihinkä muunmuassa nuo ruuat auttavat niin ainakin niiden kasvu ei viivästy päinvastoin nopeuttaa.eli isotekijä mm.parran ja viiksien kasvuun on testosteronitasot ite oon 15 ja viikset ovat kasvaneet jo paljon ja parrassa paljon haivenia.
- VirheValinta
Olisi aikanaan pitänyt valita karvainen isä, niin ei olisi nyt noita murheita sulla.
- Daadirlandirlandaa
Ruokavalio, testosteroni, ajamattomuus (ajaminen ei nopeuta muuta kuin takaisin kasvamista) kasvojen peseminen, ja proteiini. Kaikki karva rakentuu proteiinista ihmisessä ja moni sanoo sen auttaneen naamakarvoihinkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697