Miesten tuoksu naisella

BodyKouros

Heippa.

Ajattelin kysellä tämmöistä että käyttääkö joku muukin kuin minä miesten tuoksua? Siis sellaisia jotka mielestänne sopivat molemmille. Itse olen muutamaan miesten tuoksuun hulluna eikä niistä mielestäni tule mikään miehekäs mies mieleen, kuten Yves Saint Laurentin Body Kouros.. Olenko hullu kun käytän miehille suunnattua tuoksua vai onko muitakin? Ja tietysti saa ehdottaa tämmösiä miesten tuoksuja jotka sopivat myös naisille... :) Laitetaanpa keskustelua pystyyn :)

5

930

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cartierroadster

      Itse suihkautan joskus mieheni Cartier Roadsteria (edt). Tuoksuu paljon paremmalle kuin esim. naisten Idole d'Armani, jonka omistan.

      • EI EI ja EI

        Älkää nyt ämmät helvetissä käyttäkö miesten hajuvesiä, annatte itsestänne TODELLA typerän kuva, lisäksi hajuvesi "saastuu" imagoltaan. Jos et ymmärrä, annan esimerkin, jos olet ostanut hienon naisellisen iltapuvun ja näetkin miehen käyttävän juhlissa samanlaista, miltä tuntuu? Kyse on samasta asiasta.


    • ei mun juttu

      näitä ns. "kaksineuvoisten" tuoksuja. Kerran kokeilin, mutta oli liian miehekäs. Calvin Kleinin one on ihana tuoksu, jota yksi ihana mies käytti. Yllätyin, kun huomasin, että markkinoidaan myös naisille samaa tuoksua. En voisi itse mitenkään käyttää tai hyväksyä naisella, kun tuoksumuistissani on liitettynä siihen ihanaan mieheen.

      • Nykyaika :)

        Nykyäänhän noita tuoksuja ei edes erota pelkästä tuoksusta onko ne tarkoitettu miehille vai naisille, unisex rules!


      • pystyy erottamaan
        Nykyaika :) kirjoitti:

        Nykyäänhän noita tuoksuja ei edes erota pelkästä tuoksusta onko ne tarkoitettu miehille vai naisille, unisex rules!

        Nämä on taas näitä, nykyään moni nainen ei edes tiedä mitä tarkoittaa naisellinen, näytetään äijältä ja käyttäydytään, nyt vielä jotain unisex tuoksuja. Vika on omassa nenässäsi jos et tuoksuja erota, ei ne miksikään ole muuttuneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe