Live xxl color 01 ice blonde

xxl color

Hei, kertokaas kokemuksia kyseisestä live väristä?
Minkä värisiin hiuksiin ootte laittanu/onko ollu värjätyt vai värjäämättömät/millanen lopputulos/yms?
Myös sarjan toisesta platina blondi väristä 00A absolut platinum vois kertoo kokemuksia.

4

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moimoimoimoimoimoimo

      Absolute platinumista taattu valkoinen lopputulos (ja valkoisella tosiaan tarkoitan valkoista)

      Icellä saa hieman keltaisemman lopputuloksen, kuitenkin hieman tummempi kuin absolut, ehkä asteen.

      Molemmat käyttökelpoisia, useasti käytettynä tuhoaa karvat kokonaan.

    • en suosittele

      Minulla on luonnostaan tummanhiirenharmaa tukka. Ice blond'illa tuli ihan keltainen/punakeltainen tukka, kauhea. Blondishampoolla sai parannusta, mutta ei tarpeeksi. Päälle laitoin L'Orealin Récital Préférence 10.1 Helsinki Erittäin kirkas tuhkanvaalea, ja nyt on tosi hyvä! Tämän kun vielä pesee hopeashampoolla, niin tuloksesta tulee erinomainen. Ja tuota XXL:ää pidin päässä 65 minuuttia (eli reilusti yliaikaa), joten kyse ei ole siitä, että olisi pessyt liian aikaisin pois, vaan se ei vain yksinkertaisesti vaalenna kuvan mukaisen vaaleaksi. Hiukset (lyhyet) ovat vielä aivan hyvässä kunnossa yhteensä kolmen värjäyksen jälkeen.

    • nellu92

      Itse värjäsin juuri tuolla Ice blonde värillä ja lopputulos oli juuri hyvä. Ikävä kyllä väri haalenee ja tummu hiukan noin viikossa ellei sitten käytä aina värjätyille hiuksille tarkoitettua shampoota. Muuten ihan hyvä. Itselläni on luonnostaan tumman tumman blondit hiukset.

    • dsfffd

      tuolla 00a:lla tuli ihan keltanen/oranssi :/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7768
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3732
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1180
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1033
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      983
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      782
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    10. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      740
    Aihe