Onko kellään kokemusta kyseisestä liikkeestä. Ainakin kuvien perusteella ei näytä kovin hääppöseltä, olisikohan jotain harrastelijoita?
Customart ideapark
TRE rulaa
805218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Ei ainakaan ammattitaitoa ole, varsinkaan ko. alalle.
En mä ainakaan menis sinne tatskaa ottaan, kunnon liikkeitä löytyy tampereelta.
Ko. liikkeen omistaja/tatskaaja kertoo asiakkailleen olleensa aiemmin duunissa Mad Max Tattoossa Tampereella.
TIETO EI TODELLAKAAN PIDA PAIKKAANSA, ELI ON BULLSHITTIA.
IHMETYTTAA HERRAN TARINAT.
Jussi Eerola / Mad Max
cmartilla ei ole asiakkaille yhteystietoja, ei puh.numeroa, ei emailia. Aika omituista.
Neitokainen käynyt kuulemma jonkun tatuointikurssin, miehestä ei mitään tietoa. Galleriasta päätellen ei ole ollut kurssista paljokaan hyötyä, näyttää tosi kuralta. Kuten Eerola tuossa mainitsikin on aika törkeää paskan puhumista ja ratsastamista kunnon tatskaliikeen maineella.
Taitavat luottaa vanhaan sananlaskuun: kauneus on katsojan silmissa. Tai kuoleehan se kuttukin kuraan.
Onhan tässä sekin hyvä puoli että tulee ammattilaisille lisää töitä kun paikkailevat niiden jälkiä.
Jokainen tatuointia miettivä löytää paikan missä ne teettää. Jokainen muutaman sormen omaava kykenee gallerioita selailemaan netissä ja muovaamaan mielipiteensä ilman puskaradioita. Niissä puskissa majailee kuitenkin muutama kymmen prossaa kilpailevan yrityksen mustamaalaajia osa jopa täysin ilman syytä ja pelkoa asiakkaiden menetyksestä.
Kyseiseen puljuun...juu ei ole jälki loistavaa ja ja joten...siis entä sitten. En kävisi, kuten en tosin Hämeeseen suuntais jonkun taiteilijan perässä muutenkaan. Ehkä joku käy, joku ei jaksa suunnata toiselle puolelle suomea loistavaa jälkeä saamaan, toiselle taasen se ei loistava, mutta asiakaspalvelu altis taiteilija on oikea...eli siis hitto jokaisella meillä on tarpeemme ja mielipiteemme, ihmeellistä tää maailma.
Eli valheella on lyhyet jäljet ja työnjälki puhukoon puolestaan.
On vaan VEEMÄISTÄ korjailla noit tekeleitä....useampi jo tullut vastaan...ja sitten kun tehään korjausta,on asiakkaan muistettava mainita et iho on jo kertaallen "pilattu"muualla,.................niin,tuohan tuo töitä toisiin tatuointiliikkeisiin,mut kannattaa miettiä missä kuvansa ottaa,korjaus tulee monesti kalliimmaksi....et hinta-laatu taso,maksa kerralla TAITEESTA,tulee halvemmaksi,kun korjailla amatöörien luomusta!!!!!!!!!!!!!!!!!:)JA CUSTOMIN KOULUTUS??????????????HALOO TÄYTTÄ SKEIDAAAAAAAAAAAAAAAAA...;)JOS HALUATTE LAATUA....MAD MAX,TAKOMO,PUTKA,IGOR,..........pitkänlinjan yrittäjiä,osaavat hommansa!!!t.yx vaan...(?)näin Tampereella..........!!!!!!!!!!
Omistajan tekemä tatuointi on jouduttu korjaamaan ja kalliilla hinnalla..paskaa laatua :( Lävistäjän käymä kurssi on oman miehen järjestämä eli kotona opeteltua ja kantapään kautta hankittua tietoa..en suosittele.
Onhan se hyvä että tulee ammatti tatskaajille korjattavaa, sääli vaan niitä joiden kuva on mennyt pilalle kun taito ei ole riittänyt.
Itse olen käynyt jo muutaman kerran ja tatuointini ovat olleet hyviä! Siistejä ja hyvin tehty... ja toinen kuvista oli melkoisen iso! Kyllä silmät pyörähti kun olin tatuoimisen jälkeen mennyt katsomaan heidän galleriakuviaan että kaikki eivät olleet niiiin hienoja, mutta omat tatuointini ovat olleet siis (ainakin tähän asti) oikein hyviä!
Ja toinen tatuointini tehtiin peitekuvana, koska se oli aivan hirveä ja se tatuointi oli tehty yhdessä liikkeistä joita kaikki hehkuttavat treellä, nimeä en nyt rupea sanomaan... Mutta sinne en kyllä taida toistamiseen mennä.. Ja helvetin hienon kuvan väsäsivät päälle peitetatuoinniksi! Mutta joo, jokaisella mielipiteensä, onneksi omat kuvani ovat onnistuneet!
Onhan se asia niin että ei ne kuvat tasokkaita ole näkeehän sen jo galleriasta. Eikä taidot hetkessä parane. Eihän siellä galleriassa ole edes kunnon peitekuvaa ja jos siellä joku loistava olis niin kai se sinne laitettas.
se on "customia", vaikka vituilleen meneekin
Voi apua. että oikein henkilökunta kirjottelee.. Ootpa terävä kaveri päästäsi... Ihanko ite keksit koko lohkasun?
Osuiko arkaan paikkaan. Koitahan koota itses niin ei mene yöunet.
Voi huhhuh, mietippä mitä siitä suustasi päästät, eikö täällä saa ihmisenä kirjottaa jos on ollu tyytyväinen työhön mitä on tehty!!! Pitääkö täällä vain haukkua ettei leimata 'työntekijäksi'.
Joo kävin itse ottamassa sielä uuden tatuoinnin johon he sanoivat että haluavat korjata (ilmeiseksi kuten muuallakin) aikaisemmin tehneen tatuoinnin koska värin olivat kuluneet ja viivat hieman epätarkat, mutta toinen tatuointi mikä minulla on sielä tehtynä, on säilyttänyt värinsä tähän mennessä helvetin hyvin ja on siisti!
Ja itse en ollut kuulleut ennen sinne menoa kun pelkkää hyvää ja kysymyksiä millainen paikka, ja vasta kun olin käynyt pariin kertaan, kuulin näistä ettei olisi hyvä.. pistäähän se miettimään, mutta.... Käyty mikä käyty ja onneks ei itseni kohdalla ole ihan juosten kustu tehty, ja kun itse halusivat vielä toisen korjata, mikä kyllä korjailua hieman kaipaakin... mutta kuten sanoin, kyllä toinen tatuoinneista ainakin on siis pysynyt hyvänä (juu juu saman asian jankkaamista)
Niin nähdään onko hyvä vai ei niin loppuu tää keskustelu ja katotaan kumpi oli oikeassa. Sano sitten oike kuva, tai ehkä ihan sama eihän niistä mikään kuva niin kaksinen ole.
toisesta eivät ottaneet kuvaa ja toisesta se tekiä otti vain kännykkäänsä kuvan, koska se jonka piti tatuoida oikeasti, oli pois töistä, ihan sama mitä ajattelet, että olisin joku työntekijä jne, se on sun pään vaivasi.. ihme kiihkolla sun näköjään täytyy vastustaa, ilmeisesti sulla on jotain kyseistä paikkaa/ihmisiä vastaan... mikä ei onneks ole mun ongelma... Asia on nyt niin sitten vaikka että joo ihmisten mielestä paskat galleriakuvat (itsekkin olen nähnyt hienompia) mutta omat kuvani eivät ole menneet perseelteen niinkun joidenkin muiden, ainakaan kokonaan, kun ovat itse sanoneet että haluavat korjata, värit kyllä lähteneet, mutta samanlailla treen yhdessä paikassa kuvasta tuli hieno mutta aivan väritön, että kai se on sitten ns. ''oman ihoni syy''....
Jos kuva on hieno niin se kyllä valokuvataan, kyllä niillä tatska liikeessä digikamerat on. Voit jatkaa paskan jauhantaa ei sinua kukaan usko.
AHA No ehkä se ei sitte ollu niin hieno voi perkele oot säälittävä, koita kestää itseäs, voit olla oikeessa omassa pienessä mielessäsi, mutta itse oon tyytyväinen toiseen tatuointiini, toiseen en niin ennenkun se on korjattu
Taitaa olla lafkan politiikkana: ekaks tatskataan ihan perseelleen, sit korjataan jotenkin ja sit kerskutaan et on tehty komee peitekuva.
toivottavasti näin ei ole.... lujalla toivolla vielä että toisestakin kuvasta ei lähde värit..........
meillapain sita sanotaan "vituiksmenneeksi"
Sää oot ite kyllä aika paskan jauhaja voi että jaksat saatana jauhaa... hanki itelles elämä ja tatska sitten sieltä bravuuri expert liikkestä ja laita esiin et kaikki näkee.....
Keskustelun taso on masentavaa luettavaa... "Meidän isä on parempi kuin teidän isä", kasvakaa nyt vittu aikuisiksi!!!
Olihan tuolla galleriassa ihan hyviäkin kuvia. muutamassa rajat heitti, mutta yleisesti ottaen ei mitään kauheeta "kuraa" niinkuin täällä huudellaan.
On se nyt helvetti ihme, ettei sokeilla silmät toimi!
Tässä on kuva Suomessa olevasta tatuointiliikkeestä (en mainosta, joten en nimeä sano):
http://a4.l3-images.myspacecdn.com/images02/18/86fb30cf56b84649b510e32b5e25bad7/l.jpg
Tässä on kuva Custom Artin sivuilta!
http://www.customart.fi/images/phocagallery/maija-customart-66c7/thumbs/phoca_thumb_l_Kuva0006.jpg
EROAAKO MITENKÄÄN!
Joo toinen on kuva rinnassa ja toinen sormis :))
No joo tyhmä verrata noit tollatavoin. Mutta kyllähän jokainen osaa, tai pitäisi osata huomata tekijän lahjat tai paremminkin lahjattomuus.
Oikeasti on olemassa liikkeissä harjoittelijoita, jotka rehellisesti ilmoittavat olevansa aloittelijoita ja taksa on sen mukaan hyvin edullinen. Kyseisillä tyypeillä on silti taiteellista näkemystä, joten kuvasta tulee hyvä vaikka tekniikka on vielä hapuilevaa.
Tuolla tekijä on aivan jäässä. en näe taiteellisia lahjoja juurikaan. Sen siis huomaa kuinka avutonta varjostusten käyttö on, siis vähät tekniikan huonoudesta taiteesta puhuttaessa, kuvien asemointi jne jne on avutonta.
Tekniikan alkeellisuuden tajuaa vähäjärkisinkin.
Eli, jos tyypin taksa on sitä mitä ammattilaisillakin se on vääryys. Aloittelija mikä aloittelija siis taksa puoleen niin ei tarvitsisi saivarrella.
Ei kuseteta asiakkaita. Luulisin että pointti täs koko viestiketjussa on, että tyyppi kehuskelee olevansa ammattilainen ja tehneensä duunia jo kauan.
Jos on kehno ja aloittelija sen antaa anteeksi ja odottaa kehittymistä.
Jos esittäytyy huipputekijänä ja jälki on perseestä se on anteeksi antamatonta.
Jos tekniikka on hapuilevaa niin kuvasta ei tule hyvää vaikka olis kuinka taiteellinen. Vaikka osais kuinka hyvin piirtää niin se ei tee tatuoijaa. liian usein näkee kuvista kun ääriviiojen alta muste leviää (blow out, tai kapilaari ilmiö). Taiteellisuus auttaa mutta ei ole niin suuressa merkitykssä kuin luullaan. ihon tuntemus ja oikea tekniikka ovat yhtä tärkeitä kuin taiteellisuus, ehkä tärkeämpiäkin. 23v tatuoinut.
Höpö höpö.
Jos olet taiteellisesti ameeba, saat aikaseks vain tusinaduunia. Okei teknisesti kykenet häivytykset ym. tekemään kauniisti, mutta sommittelu ja syvyystaju voi olla täysin onnetonta.
Väitätkö tosiaan 23 vuotta alalla olleena, jos tulen luoksesi kaksikymmentä valokuvaa kourassa ja sanon et noista toi ja toi ja toi...piirrä siit mulle malli.
Tatuoinnin tekniikan voit osata mut et siis taiteellisesti taida? Myytkö sitten asiakkaalle baitin jostakin toisesta tatskasta tai valmiista kansioduunista?
Toki tekniikka on miltei tärkeintä. Eihän sitä osaa siivotakkaan, jos ei tajuu miten päin moppia pitää kädes. Sekä tietysti lhmisen lihaksiston jne taju pitää olla hyvä, mutta mutta se mikä tekee artistista loistavan eikä vaan kelvon on taiteellisuus. En usko et väität vastaan.
Oletko ikinä kuullut kuvankäsitely ohjelmasta, vitun tampio.
:)) kuvankäsittely ohjelmasta :)) :)) joo sehän SUUNNITTELEE kuvan TAMPIO!! Niinkö? mene takas kansiokuviesi pariin.
Voi vittu sä oot tyhmä! Sillä pystyy muokkaan , liittään , leikkaan , yhdistään , ym. Laittaan valmiin kuvan iholle niin näkee miltä se näyttää valmiina.
Muuta ei tohon sanoa kuin niin justiinsa!
Olen tyhmä, okei sovitaan niin. Mutta kerro kuinka liität,leikkaat askartelet ja paskartelet, kun asiaks tulee ja sanoo "suunnittele mulle tappajalokki ja sit siin vois olla mun horoskooppimerkki jousimies ja jotenkin jos sais vielä noi mun neljä muksuu ynnättyy kuvaan ja uniikkii duunii thänks" kuvankäsitteohjelmasi siis suunnittelee? VAU!
Mikä sen ohjelman nimi on, mäki haluun!!
No ehkä se 23 vuoden kokemuksella onnistuu.
Itse vasta alle vuoden ollut treenarina ja YHTÄÄN AINOAA ns. kuvastokuvaa ei ole pyydetty. Jokainen on halunnut uniikin mun suunnitteleman kuvan, joo joo ja niitä on ollut vähemmän ku sulla, alle sata vasta. Kyllä niitä kuvastoduunejakin vielä tulee, mutta pointti koko huutelussa on, jos olet taiteellisesti tampio, et saa yhtä mielenkiintoista mallia aikaan.
:))
Esim, Adobe photoshop eri versioina. Vaatii tosin perehtymistä mut sen kyllä oppii.Moni asijakas on muuttanut alkuperäisen kuvan paikkaa, nähtyään sen eri kohdissa ihollaan.
Sanotaanko suoraan? Liike on aivan perseesta.
Tosi mukava henkilökunta mutta kuva jonka otin on teknillisesti aivan hanurista...epätasainen ja "säröilevä". Menen korjauttamaan jonnekkin muualle ettei ole pian täysin piloilla...
jos toi Kustumartti tekikin sulle "vapputatskan"?
Nyt on kuva korjattu ja korjaus tehtiin Putkassa Tampereella. Loistojälkeä! Kyllä tuhertelijat erottaa oikeista tekijöistä. kiitos Putka
Ei, kyllä tämän kuvan otin siellä ja paljon ennen vappua jos tieto lohduttaa sinua
miksiköhän ei customartin tatuointigalleria toimi? vai johtuuko koneestani? olisin halunnut nähdä millaista jälkeä, mutta ei kuvan kuvaa?
Sekin on varmaan jonkun muun liikkeen vika! Ei c-martti ota asiaa kontolleen, niinkuin ei muutakaan saissee.
Itseäkin kovasti kiinnostais nähdä näitä paljon haukuttuja kuvia mutta Custom Artin sivuilta löytyy tasan kolme kuvaa. Niistä yksikään ei ole "aivan kuraa". Kannattaako paikka kuitenkin jättää kokeilematta?
Kannattaa......
.. me otettiin tattoot käteen vime kesän kyseises paikas ja jälki oli hyvää. Että sinne taas ehkä seuraaavaksi..
joku kade paskiainen mustamaalaa paikkaa!!helvetin hyvää jälkeä!!10 paikka!!todellakin halpa!verrattuna hkin hintoihin!!!
Ei paskaa saa paskemmaks edes mustalla. Ikuinen dilemma: priima ja halpa.
Voi vee, kuka uhraa nahkansa?
taitaa jollakin olla kaunaa customille!!joku ite pilannut tatuointinsa!! nyt syyttää customia siitä!ITE OTIN VASTA TATSKAN JA EDELLISEN OTTANUT!!JA EI OLE TOD..VALITTAMISTA!HYVIN ON PYSYNYT KIINNI!!JA PS EI KANDEE HYTKYY SIINÄ TUOLISSA!JA KILJUA NIIN NEULAKIN PYSYY KIINNI NAHKASSA!!SE ON TYHMÄ JOKA USKOO TEIDÄN LÖPINÖITÄ!!ITE EN MUUALLE MENE KUIN CUSTOMIIN!!IHME REPPANOITA KUN PITÄÄ TÄNNE TULLA AUKOMAAN PÄÄTÄ!!
Taitaa ite customi parahdella. Musta makkara on jees, kustom kuvat ei. Defacto.
Missä näitä sinun iholla olevia taideteoksia pystyy näkemää?
Niin kyllä niitä kehut et varmaan haluut myös ne näyttää? Eikös vaan?
:D niih muuten vaan tuskin sinne olis 3vkon jono jos paskoja kuvat olisi !! aika aivokuollutta sakkia!!teillä kuitenkaan ei ole munaa ottaa custom pitäjiin yhteyttä rääytte vaan täällä nimettömänä!!säälittävää..!!mulla on sitten varmaan ihme iho kun ei oo kuvat lähteny mihkään epätasasta jälkee ei yhtään ole!!kummassakaan kuvassa! ip osoitteenkin saa selville kuka siel päässä riehuu!voi tulla kalliiks toi riehuminen !ps:ei pitäjät jouda täällä roikkumaan !todellakaan!!
NIIN NÄYTTÄKÄÄ TE KUVIA NIISTÄ PILATUISTA KUVISTA???? :D ei taida olla pokkaa!!latvasta ootte lahoja!menkää sinne customiin räkyttää!!mitä se täällä hyödyttää riehua!!
Varmaan kenenkää ideana ei oo täällä räksyttää mitää vaan kertoa muille jos ei ole saamaansa työhön tyytyväinen. Eli jos kokee saaneensa muuta ku mistä oli alunperin tullessaan maksanu. Ja näin haluu muita varottaa et ei kävis samal tavalla????
Mut mitä hyödyttäs sinne tatuointipaikkaan takas mennä huutaan? Eine kai sitä leimaa pois enää ota? Eiks ihmiset sillo yleensä mee muualle niit korjaileen?
Ite en o paikassa asioinu mut mielelläni kans näitä epäonnistuneita kattelisin koska niistä paljon on puhuttu. Eli kuvia esille kiitos!
LAITTAKAA NE EPÄONNISTUNEET KUVAT TÄNNE JA SE ALKUPERÄINEN KUVA MINKÄLAINEN OIS PITÄNY TULLA!!MUTTA NÄITÄ PASKAN JAUHAJIA KUN RIITTÄÄ!MONESSA PAIKKAA!MÄ OLEN TYYTYVÄINEN TODELLAKIN OLLUT :) !MULLA 2X JA LISÄÄ TULEE JA SAMASSA PAIKKAA!
Harmi ettei niitä kuvia koskaan tänne laitettu näytille? ei "hyviä", eikä myöskään niitä "huonoja".
Ja vielä suurempi suru on se, että keskustelu päätyi vain yhden CAPS LOCKia rakastavan ihmisen keskusteluksi. Ei tarvitse kovinkaan pitkän uran omaava salapoliisi olla, että näkee että nuo hehkutukset ovat yhden ja saman ihmisen tekemiä. MIKSI?
Eli edelleen kuvia täällä odoteltaisiin siis..
Ja onko jollain tietoa onko tuolla muuten monta tekijää vai vain yksi? Ja onko jossain kuvia, missä olisi tekijätkin mainittu?
Ja mikä on todellinen "jonotus" aika kyseisessä liikkeessä?
Eilen kaverini väitti, että olisi kysellessään päässyt seuraavana päivänä jo hakattavaksi..
Olipas totaalisen mauton mainos ko. puljulla Ideapark-mainoksessa.
Todistanee kanssa mautonta suhtautumista asiakkaisiin.
niih kai sinne nyt olisi päässy kun jotkut urpot varaa aikoja eikä mene sinne vaikka on ollut sovittu!..mun mielestä säälittävää täällä kirjotella paskaa kyseisestä paikasta mikä ei pidä paikkaansa edes!!mikähän mainos??työssä käyvä ei kerkii mainoksia kyttimään !!onpahan mun nahkassa hyvin onnistuneet leimat!vai onks täällä ne tatskaajat kirjottelemassa joilla vituiks menny bisnekset??customin takia??tulee niin katkeraa textiä...
Tuskin osaavien tatuoijien bisnekset vituiks menee customin takia. Taitaa edellisen kirjoittaja olla rouva tai herra Custom.
:D enpä ole!!olen ihan customin tyytyväinen asiakas!niiih missä ne mukamas pilalle menneitten tatskojen kuvat???ei näy ??
tuskinpa kellään liikkeellä millä on asiakkaita tarvii itseään itse buustata. työt tekee sen ja puhuu tekijöidensä puolesta :D
ihme juttu vaan et valitetaan et niilä ei o jonoo kun ihmiset ei tuu ajoillaan. ja sit et ne silti vie muitten liikkeitten asiakkaat. ja väliilä et on 3 viikkoo jonoo.
järjetöntä juttua..
laitahan sinä ne sun onnistuneet kuvat esille mikkä teki sut tyytyväiseks.
varmaan ihmiset mielellään niitä katsoo. ja jos on oikeasti todella hienoja puhuu ne enemmän kun kaikki tän ketjun tekstit. ja sitten loppuu jauhanta :)
muutenkin mennyt naurettavaks jauhannaks tämä.
eli kuvat esille :D
Ja taas yks karmee esimerkki vituiksmenneesta kuvasta nahty eilen. En oo kuunakullanvalkeena nahnyt noin shittia tribalia.
Karttakaa nyt ko. liiketta; ei ammattitaitoa, ei moraalia.
Paskaa saa ilmaiseksikin.
Kävin ottamassa kuvan customissa, on kun viis vuotias ois vesiväreillä tehny. Älkää hyvät ihmiset sinne menkö!!! Jos ette halua ikuista kosmeettista haittaa itsellenne, täytyy korjata jossain. Olis pitänyt olla järkevä ja mennä ammattilaisille ottaan!
Uskaltaisitko laittaa kuvaa tuosta tekeleestä tänne katseltavaks?
Tai joku muu tuol kuvan ottanut?
Ny näyttäs liike tuolla ideaparkissa lopettavan?
:) kyl ootte vitun säälittäviä!!mulla onnistunu kaikki kuvat siellä!ja otan jatkossakin...kyllä ite ootte sössiny ne kuvanne ! PS:laittasin kuvat mutta en osaa :D !eräs tuttu ottanu aika helv.monta tatskaa customissa eikä ole valittanu ja on ihan hienon näkösiä!!....customilla loppu vuokrasoppari ei ole lopettanut tiedoksi vaan !
Tuskin kannattaa jatkaa muuallakaan.
Ja jatkoa edelliseen. Kuinka voi ite pilata Customissa tehdyn tatuoinnin?
Pistäisin sen vesivärikuvan jos kans osaisin. Ja vuokrasopimus varmaankin päättyy paskan jäljen takia ja siitä johtuvan asiakkaiden kävikin johdosta.
Hävikin*
http://www.directupload.net/
sinne vaan kuvaa uploadaamaan. eka valitse tiedosto ja sit pitää painaa "hochladen". sit kun kuva on ladattu laitatte tänne sen linkin. helppoo :)
niitä kuvia???kiitos :) ) eikö oo pokkaa?ja kuka sanoo että kuvat otettu customissa?? voi olla joku mustamaalaaja vaikka !joka tääl skitsoo!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=406410482748387&set=a.317567054966064.73380.198517373537700&type=1
Tässä olis ainaski kuvaa.
linkittäkää sieltä muitakin kuvia kuin tuon ! :) kuka urpo nyt jalkapohjaan ottaa leimaa !siitä ei voi tulla kun epätasainen !
Ihan siistin tekstin otin siel käteen mut 3kk jälkeen on viel koholla. Eli varmaa liia syvälle tehty. Kaikki aina katsoo "ai sul on iha uuuuus" joo ollu jonki aikaa. Ärsyttää.
Suoraansanottuna aivan paska paikka. Jos pystyisin niin laittaisin omasta tatuoinnistani kuvan todisteeksi. Menin tosiaan vuosi-pari sitten ottamaan pientä tatuointia. Heti aluksi asiakaspalvelu oli huonoa. Puhumattakaan millainen tatuoinnista tuli. Kyseinen tatuointi on yksi pieni sana. Miten sellaisen voi mokata.. Kirjaimet ovat täysin erikokoisia ja vinoja. Välillä on niin ohutta viivaa että näyttää kun kirjaimessa olisi kolo. Välillä viiva on taas todella paksua ja sotkuista. Myös rajojen yli on tatuoitu. Eli kirjaimista lähtee huti viivoja. Eräässä suositussa tamperelaisessa tatuointipaikassa kuvalleni naurettiin ja sanottiin ettei noin tohelon tatuoitsijan edes pitäisi saada pitää liikettä. Että näin.
Otin 2 v reilu siellä leiman ja on koholla vieläkin...ammattilaiselle pitää mennä korjauttaa !