Onks tietoo lvi dahl työpaikkana vantaalla keskusvarastossa? minkalainen meininki on? palkkaus?
Lvi-dahl työpaikkana
13
7064
Vastaukset
- 3232312314erdf
Töitä pitäs piisata. en kyl tiedä minkalainen työimapiiri.
- bodarikentsu
Aika sekavaa porukkaa.Talon väkeä sekä runsaasti vuokrahenkilöstöä eri firmoista.
Hommia paljon keräilyä ja noutotiskillä olemista.
Ulkomiehet laiskoja ja juoksevat karkuun kun poka hakee tavaraa.
Kuulostaa ihan siltä että taidan olla siellä töissä - askoeläkkeelle
Ihan ok paikka paitsi että muutama eläkeläinen jotka toimivat keräilijöinä siellä kuppaa hyllyjen välissä ja muodostaa jonon hyllyjen väliin.
Kummaa kun pitkään talossa eikä löydä tavaroita. - kinkkipokka
Mikä mesta.Runsaasti vuokraduunareita. 2 vuoden kuluttua voit päästä firman listoille uutena työntekijänä taikka sitten sinut palkitaan potkuilla.
Lomat palaa.Iltavuoroesimies todellinen kyrvähtänyt kaveri ei mitään hajua maailmanmenosta.Kova kiire baariin vaan.Äksyilee ja kyttäilee kun mikäkin kyttä.
Töksähtelee ja on olevinaan maailman napa.
Muut pomot sama homma.Ei ei tänne enää kiitos vaan. - MätiedänMätiedän
DAHL 4EVER
- Koirajussi
Palkka 40000 tonnia vuodessa jos vuosiboniksen piiriissä. Siis noutopalvelussa. Siihen ei enää oteta ketään, tulee muuten liikaa jakajia. Vuokraporukalla jotain 25000 vuodessa.
- duunisonhyväolla
Aika kovaa tekstiä.Taitaa kuitenkin olla todenperäistä.En taida hakea sinne.
Olen duunipaikan kautta toisessa paikassa ja tarjosivat täältä kerran paikkaa iltakeräilijänä.Palkka vaan 9 € tunti olosuhdelisä.
Onneksi en mennyt....... - metrimitta
Onko verkkarit sopiva korvike kun ei halua käyttää housuja?
- tjenernafrånreven
Du gamla, du fria
1.
Du gamla, Du fria, Du fjällhöga nord
Du tysta, Du glädjerika sköna!
Jag hälsar Dig, vänaste land uppå jord,
Din sol, Din himmel, Dina ängder gröna.
Din sol, Din himmel, Dina ängder gröna.
2.
Du tronar på minnen från fornstora dar,
då ärat Ditt namn flög över jorden.
Jag vet att Du är och Du blir vad du var.
Ja, jag vill leva jag vill dö i Norden.
Ja, jag vill leva jag vill dö i Norden.
3.
Jag städs vill dig tjäna mitt älskade land,
din trohet till döden vill jag svära.
Din rätt, skall jag värna, med håg och med hand,
din fana, högt den bragderika bära.
Din fana, högt den bragderika bära.
4.
Med Gud skall jag kämpa, för hem och för härd,
för Sverige, den kära fosterjorden.
Jag byter Dig ej, mot allt i en värld
Nej, jag vill leva jag vill dö i Norden.
Nej, jag vill leva jag vill dö i Norden. - estooniawiener
Tere mene Onniselle töihin mikäli harkitset LVI tukkuun töihin.Siellä sinua arvostetaan paremmin ihmisenä!
Dahlilla pomot kyttää niskassa koko ajan.
Palkka surkea. - Anonyymi00015
Totaalisen paska firma. Kaikki perseennuolijoita. Ainakin Lappeenranta.
- Anonyymi00016
Totaalinen pa**a paikka. Pyllyn nuolenta kuuluu yhteen työtehtävistä. Ainakin Lappeenranta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748