Kun kt/at-miehet yrittävät iskeä yt-naisia.
Baareissa on huvittavaa katella
...
11533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mitä se kertoo parisuhdemarkkinoistamme?
Aivan. Ja samaan aikaan miehet syyttävät naisia siitä, että heille kelpaa vain YT-miehet. Ristiriitaista.
miesten tason? Oletko selvittänyt heidän parisuhde/seksi historiansa?
pidän siitä että olet paketoinut KTM- ja ATM- tyypin miehet samaan kategoriaan siis YTN- luokan naisten näkövinkkelistä katsottuna.
Olkoon edes tämä lähtökohta selkeästi määritelty: YTM-tyypin mies on naisten näköulmasta siis nimenomaan ja vain juurikin panettavan näköinen/oloinen mies siinä missä vastaavasti YTN-luokan nainekin on miehille.
Mitä taasen tulee tuohon ihmettelyysi niin minua oikestaan askarruttaakin enemmän koko asetelma. Miksi YTN-luokan nainen ylipäätänsä änkeää jhonkin yleiseen baariin, jos ja kun hän hyvin tietää että siellä häntä pyrkivät iskemään vain YTM-luokkaa alemman tasoiset miehet.
Yksi selitys tälle ilmiölle on se että tällainen YTN- luokan naiseksi tulkittu nainen ei kuitankaan oikesti olekkaan YTN-luokkaa, sillä jos hän niin olisi niin hän olisi YTM- luokan miesten seurassa ja molempia heitä ei kiinnostaisi YTM/YTN- luokkaa alemman tasoisten seura.
Toinen selitys on se että YTN-luokan nainen on ainakin jossain mielessä kiinnostunut YTM/YTN-luokkaa alemman tasoisten miesten/naisten seurasta, tai että vähintäänkin hän kokee tällaisen väen käytöksen seuraamisen viihdyttävänä.
Muitakin selityksiä tälle varmasti löytyy, mutta nämä nyt tulivat tässä ensimmäisenä mieleeni.
Tuota...onko käynyt mielessä että ihmiset menevät ravintolaan ihan vaan ystävien kanssa iltaa jatkamaan? Ei kaikilla ole edes tavoitteena löytää seuraa baarista, edes sinkuilla. Eivätkä kaikki jo parisuhteessa olevat ihmiset vietä jokaista hetkeä yhdessä. Ihan yleistä on, että pariskunnat suuntaavat joskus eri illanviettoihin.
että näille kirjoittajille baari (/yökerho/pubi/...) on hammaslääkäriäkin pahempi helvetin esikartano, jota pitää sietää vain saadakseen pimppiä. Eivät he tajua, että on ihmisiä, jotka voivat käydä baarissa ihan omaksi ilokseen ilman seuranhakutarkoitusta.
sen hyvinkin ymmärrän, mutta miksi YTM/YTN seurue menisi baariin jossa on heidän tasoaan alemman tason väkeä Voisvathan he järjstää bileet vaikka jonkun asunnolle tai sitten hakeutua baariin jossa ei tällaista alemman tason väkeä tarvitse katsella ja heidän iskuyrityksiään naisten sietää.24
Rumalla naisella ei tee mitään.
Mitä tekemistä tasoilla asian kanssa? Eli miksi pelkästään KT/AT miesten isku yritykset ovat huvittavia, eikä esim. YT miesten? Jotain kateuttako taustalla?
Kuitenkin useimmat miehet tahtoisivat silti kauniin naisen itselleen, mikäli iskemisessä onnistuisivat. Vastaavasti kaunis nainen ei välttämättä tahdo ihan ketä vaan perus-eetua?
Kaunis nainen tavitsee komean miehen, niin se vain on...
Tälläiset retku/pahis/muusikko-tyypit voivat tähdenlentona joskus onnistua.
Siis kun YT iskee samalla tavalla kuin AT/KT, ja onnistuu, niin sekö ei olekkaan enää huvittavaa? Vai oliko alunperin huvittavaa katsella juuri pakkeja, eikä itse isekemistä? Ei ymmärrä...