heips

Tietääkö kukaan millaista kangasta on PILEE? haluaisin takin jossa on pileevuori sisällä. voiko sitä pitää talvela vai onko liian ohut takki talveksi semmoinen?
2579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ollaankos sitä luettu elloksen luetteloa tms., niissähän laivastonsininenkin on mariini.

Pile(e) on lähinnä semmoista tekoturkista tai teddyä, teddyksi sitä on suomeks sanottu.

Äänestä
  • pärjääkö sillä talvella`?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jazzu123 kirjoitti:

Tietääkö kukaan millaista kangasta on PILEE? haluaisin takin jossa on pileevuori sisällä. voiko sitä pitää talvela vai onko liian ohut takki talveksi semmoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu