Pystyykö mp3-biisejä soittamaan putkeen eli ilman, että niiden välissä on se parin sekunnin hiljaisuus? Tarkoitus soittaa musiikkia läppäriltä.
Biisit ilman välejä
7
443
Vastaukset
- 1stMacFinn
Onhan toi ollut vaikka miten kauan iTunesissa ainakin.
- ja...
Windowsin meedioplayerissä on crossfading -ominaisuus millä saa edellisen biisin lopun ja uuden alun vaihtumaan sulavasti. Katso View -> enhancements -> Crossfading and aouto volume leveling.
- koshuwishy
entäs kotistereoissa? Kun soitan musaa tikulta tms niin aina tulee se pieni ärsyttävä välibreikki..
- se..
koshuwishy kirjoitti:
entäs kotistereoissa? Kun soitan musaa tikulta tms niin aina tulee se pieni ärsyttävä välibreikki..
on ihan muistitikku miltä soitetaan niin se riippuu ihan niistä stereoista että onko niissä semmoinen ominaisuus, tuskinpa on mutta stereoiden manuaalista kait se selviää. Jos taas kytket mp3 -soittimen stereoihin niin sittenhän siinä mp3 -soittimessa saattaa olla semmoinen ominaisuus mutta sekin riippuu soittimesta.
Yksi mahdollisuus kiertää ongelma on tehdä kaikista niistä tikun mp3:sista yksi iso mp3 -tiedosto jolloin ne soivat yhtenä pötkönä. Netistä löytynee "mp3 merger" ohjelmia jotka tämän tempun osaavat tehdä. Ja voi sen tehdä käsinkin jos on oikein reipas. - koshuwishy
se.. kirjoitti:
on ihan muistitikku miltä soitetaan niin se riippuu ihan niistä stereoista että onko niissä semmoinen ominaisuus, tuskinpa on mutta stereoiden manuaalista kait se selviää. Jos taas kytket mp3 -soittimen stereoihin niin sittenhän siinä mp3 -soittimessa saattaa olla semmoinen ominaisuus mutta sekin riippuu soittimesta.
Yksi mahdollisuus kiertää ongelma on tehdä kaikista niistä tikun mp3:sista yksi iso mp3 -tiedosto jolloin ne soivat yhtenä pötkönä. Netistä löytynee "mp3 merger" ohjelmia jotka tämän tempun osaavat tehdä. Ja voi sen tehdä käsinkin jos on oikein reipas.kiitos vastauksesta! olenkin miksaillut noita biisejä yhteen winukan movie makerilla joka tosin muuntaa musan wma formaattiin.
- 13
koshuwishy kirjoitti:
kiitos vastauksesta! olenkin miksaillut noita biisejä yhteen winukan movie makerilla joka tosin muuntaa musan wma formaattiin.
Olisit asentanut jonkin kunnon soitto-ohjelman, joka osaa soittaa ilman taukoja. Esim. Foobar2000.
http://www.foobar2000.org/ - ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
13 kirjoitti:
Olisit asentanut jonkin kunnon soitto-ohjelman, joka osaa soittaa ilman taukoja. Esim. Foobar2000.
http://www.foobar2000.org/^no kun halusin soittaa tauotonta musaa normi stereoissa..tietsikan soittimethan kaikki häivyttää ne tauot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016275Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066133Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088