2004 mallinen Porsche USA:sta

Tullit, rahdit, verot ja alvit tiedän, mutta mihin muuhun joutuu varautumaan? Riittääkö ajovalojen lasien vaihto?
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis tuotko muuttoautona vai ihan suoraan itsellesi?

Jos kyseessä on muuttoauto, kyseessä minimaaliset muutokset. Jenkki-parkit muutettava valkoisiksi ja jotain muuta pientä valohommaa. Max 300 Euron kulut.

Jos taas haet itsellesi eikä kyseessä ole muuttoauto, joudut luultavasti asentamaan automaattisen ajovalojen korkeussäädön, samoin lamppujen "pissapojat" noi muut muuttoautossakin vaadittavat valomuutokset. Noissa pitäisi olla E-hyväksytyt valot, ei kai laseja tarvitse vaihtaa??

Äänestä
  • AKE:n tekniikka-ihmisen kanssa keskustelin niin ajovalojen korkeuden säätö ei yllättäen koske 2-paikkaisia autoja. Tämä oli minulle uutta tietoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


K.D kirjoitti:

Tullit, rahdit, verot ja alvit tiedän, mutta mihin muuhun joutuu varautumaan? Riittääkö ajovalojen lasien vaihto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu