selkälihas kipeytyä lapaluiden välistä, luulis et käsilihakset menis maitohapoille?
juu vaihdoin talvirenkaat ja korjaamossa pulttipyssyllä veti takarenkaiden mutterit hiukkasen tiukalle.
nykyään ei uskalla mitää painaa voimien takaa ku aina joku lihassäie katkeaa, joten joutuu varovaisesti viäntelemään.
miten ristikkoavaimen vääntelystä voi
22
195
Vastaukset
- krystle.a
Ikä alkaa painaa jo.
ku joutu jotain tosissaan pinnistelemään niin alkoi paikat pettämään.
eka oli hauis revin yhtä juttua yksin peräkärriin niin joku ratkes hauiksessa ja siihen tuli kuoppa
sama tongeilla yritin katkoa yhtä vaijeria niin taas ratkes ja ranteen eteen tuli kuoppa joka ei kyllä ikinä täyttynyt takaisin.
- krystle.a
Mulle kävi tosi hassusti viikonlopuuna, olisi voinut käydä huonomminkin.
Kun koira näki pupun niin mä lensin kaaressa ensin metrin, ja se veti minua perässä sellaiset 6 metriä...päässä vaan tako..en päästä iri, en päästä. Se paikka missä se veti ole ruohikkopeltoa ja liukasta.
Vähän sattui olkapäähän mutta ei tullut vammoja. Mujn nivelet on vielä notkeat.
En mä voi päästää kiimasta narttu pakoon, tulos olisi ollut kauheeta.- krystle.a
monte24 kirjoitti:
meinaan et sehän auttais
Kun narrtulla on kiima siltä tulee verenvuotoa, ja sisällä pidetään housuja sekä sidettä vaihdetaan pari kertaa päivässä about 3 -4 kappaletta menee päivässä.
Sitten kun mennään ulos se ei voi pissiä, jos on sellaiset varustukset päällä.
Uros kun astuu sitä ei pidättele mikään! krystle.a kirjoitti:
Kun narrtulla on kiima siltä tulee verenvuotoa, ja sisällä pidetään housuja sekä sidettä vaihdetaan pari kertaa päivässä about 3 -4 kappaletta menee päivässä.
Sitten kun mennään ulos se ei voi pissiä, jos on sellaiset varustukset päällä.
Uros kun astuu sitä ei pidättele mikään!se kyl on haittana ku koirat laskee tarpeensa ulos, no oonkin kissaihminen aattelen aina hiekkalaatikkoa.
- krystle.a
monte24 kirjoitti:
se kyl on haittana ku koirat laskee tarpeensa ulos, no oonkin kissaihminen aattelen aina hiekkalaatikkoa.
Oli minullakin kissa se eli 17-vuotiaaksi etkös muista kun kerroin, se kuoli 5-vuotta sitten.
- KYSYMYS::.!!%#?+
.
jos on oikeat tekniikat ei kipeydy paikat
Esim. se ristikkoavain ei kuulu renkaanvaihtajan työkaluvarantoon vaan tulee käyttää säädettävää rengasavainta
.- #######????
*
niin että laitan rengasraudan mutterin päälle ja polkaisen hieman rengasraudan päästä että saan mutterin avautumaan. Sen jälkeen käytän käsivoimia, eikä ole enää niin tiukallakaan. Samalla tavalla kiristän mutterit viimeiseksi.
* #######???? kirjoitti:
*
niin että laitan rengasraudan mutterin päälle ja polkaisen hieman rengasraudan päästä että saan mutterin avautumaan. Sen jälkeen käytän käsivoimia, eikä ole enää niin tiukallakaan. Samalla tavalla kiristän mutterit viimeiseksi.
*kyl nyt vähän pitää repiä
- turhaan itseään
monte24 kirjoitti:
kyl nyt vähän pitää repiä
enempää kipeäksi tekisi? Kiva kun jokin työ onnistuu repimättäkin.
turhaan itseään kirjoitti:
enempää kipeäksi tekisi? Kiva kun jokin työ onnistuu repimättäkin.
et ristikkoavainta vääntämällä selkälihas menee maitohapoille, luulin et kädet siinä joutuu lujemmille, en edes tiennyt käyttäväni selkälihaksia siinä.
- sitten varmaankin
monte24 kirjoitti:
et ristikkoavainta vääntämällä selkälihas menee maitohapoille, luulin et kädet siinä joutuu lujemmille, en edes tiennyt käyttäväni selkälihaksia siinä.
niitä hartiavoimia ja selkälihaksia.
Sekäkipeisiä varoitaan käyttämästä nostamiseen selkälihaksia ja käyttämään nostamiseen jalkoja. Sekin lopulta onnistuu kun ahkerasti harjoittelee.
- JohnnyNoCash
Ota keväällä pidempi varsi, niin ei tarvitse itseään särkeä.
- conquistador.
.
- albatrossi.
monte24 kirjoitti:
tuli tämän kertomaan
.
- lkjkurr
tuli viestiä galleriaan.
- öyrymöyry
Ei miehen selkä hätkähdä jostain renkaan vaihdosta. Kyllä koiratkin pitää olla uroksia, eikä mitään vuotavia narttuja. Yritän muutenkin vältellä kaikenlaisia narttuja!
- suloisia pikkupiske-
jä sitten tulisi jos olis vaan uroksia? Ei sinuakaan olisi jos ei olisi äiteetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2226276Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1875856Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai155444BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2564367Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j744124- 2724016
Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1393472Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303303HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212996Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan62467
