selkälihas kipeytyä lapaluiden välistä, luulis et käsilihakset menis maitohapoille?
juu vaihdoin talvirenkaat ja korjaamossa pulttipyssyllä veti takarenkaiden mutterit hiukkasen tiukalle.
nykyään ei uskalla mitää painaa voimien takaa ku aina joku lihassäie katkeaa, joten joutuu varovaisesti viäntelemään.
miten ristikkoavaimen vääntelystä voi
22
198
Vastaukset
- krystle.a
Ikä alkaa painaa jo.
ku joutu jotain tosissaan pinnistelemään niin alkoi paikat pettämään.
eka oli hauis revin yhtä juttua yksin peräkärriin niin joku ratkes hauiksessa ja siihen tuli kuoppa
sama tongeilla yritin katkoa yhtä vaijeria niin taas ratkes ja ranteen eteen tuli kuoppa joka ei kyllä ikinä täyttynyt takaisin.
- krystle.a
Mulle kävi tosi hassusti viikonlopuuna, olisi voinut käydä huonomminkin.
Kun koira näki pupun niin mä lensin kaaressa ensin metrin, ja se veti minua perässä sellaiset 6 metriä...päässä vaan tako..en päästä iri, en päästä. Se paikka missä se veti ole ruohikkopeltoa ja liukasta.
Vähän sattui olkapäähän mutta ei tullut vammoja. Mujn nivelet on vielä notkeat.
En mä voi päästää kiimasta narttu pakoon, tulos olisi ollut kauheeta.- krystle.a
monte24 kirjoitti:
meinaan et sehän auttais
Kun narrtulla on kiima siltä tulee verenvuotoa, ja sisällä pidetään housuja sekä sidettä vaihdetaan pari kertaa päivässä about 3 -4 kappaletta menee päivässä.
Sitten kun mennään ulos se ei voi pissiä, jos on sellaiset varustukset päällä.
Uros kun astuu sitä ei pidättele mikään! krystle.a kirjoitti:
Kun narrtulla on kiima siltä tulee verenvuotoa, ja sisällä pidetään housuja sekä sidettä vaihdetaan pari kertaa päivässä about 3 -4 kappaletta menee päivässä.
Sitten kun mennään ulos se ei voi pissiä, jos on sellaiset varustukset päällä.
Uros kun astuu sitä ei pidättele mikään!se kyl on haittana ku koirat laskee tarpeensa ulos, no oonkin kissaihminen aattelen aina hiekkalaatikkoa.
- krystle.a
monte24 kirjoitti:
se kyl on haittana ku koirat laskee tarpeensa ulos, no oonkin kissaihminen aattelen aina hiekkalaatikkoa.
Oli minullakin kissa se eli 17-vuotiaaksi etkös muista kun kerroin, se kuoli 5-vuotta sitten.
- KYSYMYS::.!!%#?+
.
jos on oikeat tekniikat ei kipeydy paikat
Esim. se ristikkoavain ei kuulu renkaanvaihtajan työkaluvarantoon vaan tulee käyttää säädettävää rengasavainta
.- #######????
*
niin että laitan rengasraudan mutterin päälle ja polkaisen hieman rengasraudan päästä että saan mutterin avautumaan. Sen jälkeen käytän käsivoimia, eikä ole enää niin tiukallakaan. Samalla tavalla kiristän mutterit viimeiseksi.
* #######???? kirjoitti:
*
niin että laitan rengasraudan mutterin päälle ja polkaisen hieman rengasraudan päästä että saan mutterin avautumaan. Sen jälkeen käytän käsivoimia, eikä ole enää niin tiukallakaan. Samalla tavalla kiristän mutterit viimeiseksi.
*kyl nyt vähän pitää repiä
- turhaan itseään
monte24 kirjoitti:
kyl nyt vähän pitää repiä
enempää kipeäksi tekisi? Kiva kun jokin työ onnistuu repimättäkin.
turhaan itseään kirjoitti:
enempää kipeäksi tekisi? Kiva kun jokin työ onnistuu repimättäkin.
et ristikkoavainta vääntämällä selkälihas menee maitohapoille, luulin et kädet siinä joutuu lujemmille, en edes tiennyt käyttäväni selkälihaksia siinä.
- sitten varmaankin
monte24 kirjoitti:
et ristikkoavainta vääntämällä selkälihas menee maitohapoille, luulin et kädet siinä joutuu lujemmille, en edes tiennyt käyttäväni selkälihaksia siinä.
niitä hartiavoimia ja selkälihaksia.
Sekäkipeisiä varoitaan käyttämästä nostamiseen selkälihaksia ja käyttämään nostamiseen jalkoja. Sekin lopulta onnistuu kun ahkerasti harjoittelee.
- JohnnyNoCash
Ota keväällä pidempi varsi, niin ei tarvitse itseään särkeä.
- conquistador.
.
- albatrossi.
monte24 kirjoitti:
tuli tämän kertomaan
.
- lkjkurr
tuli viestiä galleriaan.
- öyrymöyry
Ei miehen selkä hätkähdä jostain renkaan vaihdosta. Kyllä koiratkin pitää olla uroksia, eikä mitään vuotavia narttuja. Yritän muutenkin vältellä kaikenlaisia narttuja!
- suloisia pikkupiske-
jä sitten tulisi jos olis vaan uroksia? Ei sinuakaan olisi jos ei olisi äiteetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?802923Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282637Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472451Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122124Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111642- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa291138- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15866Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois112853
