Olen syönyt nyt vasta pari kuukautta harmonet merkkisiä e-pillereitä. Sivuvaikutuksia on useita tullut esiin. Ensimmäiseksi iho meni todella huonoon kuntoon, rinnat alkoivat arastaa minkä jälkeen nestettä alkoi kertymään kroppaan. Plussaakin on ollut, minkä takia en tahtoisi lopettaa harmonettien syöntiä. Pillerit tasaavat mielialaa, mikä on helpottanut masennuslääkkeiden ohella vaikeaan masennustani. Yleensä pillereiden kanssa menee juuri päin vastoin. Sekoittavat mielialaa vain lisää. Onneksi mulla kävi näin. Söin vuosi sitten noin vuoden ajan jaz merkkisiä pillereitä eikä mitään ongelmia tullut. Pitäisikö siis vaihtaa jo nyt pilleri merkkiä vai syödä tuo ensimmäiset kolme kk ja katsoa josko sitten rauhoittuisi. Ja tärkein kysymykseni on se, että jos lopetan pillerit. _Lähteekö pillereiden takia kertynyt neste vartaloon?_
nesteen kertyminen e-pillereiden aikana
harmonet
1543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
!