Wanhojentanssipuvun metsästysvinkkejä kaivataan !

mariajee

Haluaisin löytää wanhojenmekon itselleni suht. halvalla. Oman kaupunkini pukuvuokraamot yms olen kolunnut jo läpi, joten kaipaisin vinkkejä hyvistä nettisivustoista, koska yleensä hyvät löydöt ovat "piilossa".

11

760

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amanda123

      Katso huuto.net, siellä on useampiakin.

    • Glitterkisses

      Älä vaan ota taftia.

    • ------

      Kannattaa katsoa www.keltainenporssi.fi ja hakusanaksi "vanhojentanssipuku"

    • AWESJ

      Minkä kokoinen olet? Olen vuokraamassa omaa pukuani n.150e hinnasta voidaan vielä sopia=)
      Yön sininen kermakakku mekko, jossa on kultaiset laskokset. Itse olen sen suunnitellut ja teettäny, että jos uniikin puvun haluat niin vuokraa multa!
      Jos haluat kuvia niin laita sähköpostia [email protected]

    • ellz
      • hanzzki

        Hei!

        Missä päin asut?

        Mulla olisi myydä vanhojentanssipuku, se on vaalea ns.champpanjan värinen, missä on pieniä timatteja rinnan kohdalla. Mukaan kuuluu myös hartiahuivi. Pukua on kerran käytetty, ostin liikkeestä valmiina ja sitä hieman kavennettiin.

        Koko on luultavasti jotain 34/36 ja aika pitkä,itse olen 174cm ja korkokengilläkin helma oli melkein maassa, joten sopii pitkälle ja hoikalle. Alushametta ei kuulu mukaan, itse vuokrasin sen silloin.

        Kuvia saa kun laittaa mulle sähköpostia [email protected], asun itse Etel'-Suomessa, Espoossa.


    • Minnaliisa K

      Suht halvalla, oikeastaan jopa tosi halvalla saat Wanhojenmekon, kun teet sellaisen itse. Hyviä ja helposti ostettavia vanhojentanssipukukaavoja ja monia muitakin ehkä soveltuvia on nettikaupassa www.leikkaa-ompele.fi. Vilkaise ihmeessä sieltä.

    • :)))

      tori.fi

    • jjjjjjjjjj

      Pursimiehenkadulle (17) Helsinkiin on avautunut uusi vintage liike Pony Ride, joka myös vuokraa juhlapukuja.

    • arkkimummoemmi

      Moi! :)

      Mulla olisi myynnissä kaunis, noin kokoa 36 oleva raikkaan turkoosi mekko. Takana on nyörit, joten koko on muunneltavissa aika paljonkin. Mekon yläosassa on lasimaista koristekirjailua. Mekko sai etenkin värinsä puolesta tosi paljon kehuja :-) Mekko on olkaimeton, mutta se kyllä pysyy tosi hyvin päällä eikä tipu! Tosi hyvässä kunnossa, ihan uudenveroinen. Hintapyyntöni olisi 125 euroa. Sähkärini on [email protected] , voin lähettää kuvia ja lisätietoja tuota kautta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      141
      2827
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      275
      2505
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      30
      1483
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      35
      1462
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1202
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1153
    7. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1043
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      1042
    9. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      59
      906
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      312
      904
    Aihe