Tappelusta

Miehet: kuinka usein joudutte fyysiseen tappeluun ja miten yleensä selviätte tilanteesta?
Naiset: kuinka usein olette nähneet miesystäviänne tappelussa?Miten hän/he on/ovat pärjänneet ja miten itse tilanteessa käyttäydytte?
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa edellisestä kerrasta olla parisenkymmentä vuotta. Jokusen kerran on kierrelty siinä likellä myöhemminkin, mutta eipä onneksi ole sen ihmeempiä sitten seurannut.

Tappeluista nyt selvitään miten selvitään, riippuu niin monesta asiasta. Sitten pentuvuosien ei ole tauluun tullutkaan, mutta toisaalta nykyään osaa välttää tappeluihin joutumistakin paljon paremmin.

Äänestä

Portsarit hoitaa noi hommat mun puolesta, joskus poliisit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NIIIN? kirjoitti:

Miehet: kuinka usein joudutte fyysiseen tappeluun ja miten yleensä selviätte tilanteesta?
Naiset: kuinka usein olette nähneet miesystäviänne tappelussa?Miten hän/he on/ovat pärjänneet ja miten itse tilanteessa käyttäydytte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu