Etsitkö au pairia?

Hei. Olen 17-vuotias toisen asteen opiskelija ja haluaisin päästä koulun jälkeen au pairiksi (1 vuosi jäljellä) mieluiten USAhan (muutkin paikat ovat toki tervetulleita). Puhun suomea, englantia, ruotsia sekä espanjaa. Jos olet kiinnostunut niin kommentoi:-)
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Helpointa kautta pääset järjestön kautta. Sinulla pitää vain olla ajokortti ja vähintään 200 h lastenhoito kokemusta.

Au Pair World:issa jotkut perheet voivat ottaa siksi 3 kuukaudeksi ja on siellä joskus suomalaisiakin perheitä, mutta yleensä täytyy olla se ajokortti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reactioni kirjoitti:

Hei. Olen 17-vuotias toisen asteen opiskelija ja haluaisin päästä koulun jälkeen au pairiksi (1 vuosi jäljellä) mieluiten USAhan (muutkin paikat ovat toki tervetulleita). Puhun suomea, englantia, ruotsia sekä espanjaa. Jos olet kiinnostunut niin kommentoi:-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu