Ajatellaan että ATM:llä olisi kourassaan ampulli jossa on virus joka on erittäin tartuntakykyinen ja virus on sukupuolisidonnainen ja se tappaa naiset, virus itää kaksi vuotta ja tarttuu jokaiseen tehokkaasti kaikilla tavoilla. Ts. flunssaleviäminen.
MItä syitä ATM:llä on olla rikkomatta kyseistä ampullia ja tartuttaa virus itseensä?
Filosofisesti kysymys on:
MItä hyötyä naisista on ATM:lle?
MInusta ainoa konkreettinen hyöty naisista on pornovideot/kuvat- ja koska niitä on jo maailma pullollaan ei naisia oikeastaan enää tarvita ATM-näkökulmasta katseltuna. Taito tehdä uusia ihmisiä ei ole mikään merkittävä hyöty koska ihmiset ovat nyt lähtökohtaisesti pilanneet koko ä .
Teoreettiset parisuhteet ja kaikki sellainen "ihanuus" on luonnollisesti ATM:lle pelkkää teoriaa - mustien aukkojen fysiikkaa, täysin saavuttamattomissa. Universumin toisella laidalla. Fantasiointiin pystyy ilman konkreettisia naisia joten mihin me tarvitsemme naisia? Naiset ovat pelkkiä unelmiemme siemeniä, mutta unelmien siemeneksi ei tarvita konkreettisia naisia alkuunkaan ja konkreettiset naiset koskettavat reaalielämämme todellisuutta yhtä vähän kuin yksisarviset tai joulupukki.
Mitä hyötyä naisista on?
MItä syitä ATM:llä on olla rikkomatta kyseistä ampullia ja tartuttaa virus itseensä?
Filosofisesti kysymys on:
MItä hyötyä naisista on ATM:lle?
MInusta ainoa konkreettinen hyöty naisista on pornovideot/kuvat- ja koska niitä on jo maailma pullollaan ei naisia oikeastaan enää tarvita ATM-näkökulmasta katseltuna. Taito tehdä uusia ihmisiä ei ole mikään merkittävä hyöty koska ihmiset ovat nyt lähtökohtaisesti pilanneet koko ä .
Teoreettiset parisuhteet ja kaikki sellainen "ihanuus" on luonnollisesti ATM:lle pelkkää teoriaa - mustien aukkojen fysiikkaa, täysin saavuttamattomissa. Universumin toisella laidalla. Fantasiointiin pystyy ilman konkreettisia naisia joten mihin me tarvitsemme naisia? Naiset ovat pelkkiä unelmiemme siemeniä, mutta unelmien siemeneksi ei tarvita konkreettisia naisia alkuunkaan ja konkreettiset naiset koskettavat reaalielämämme todellisuutta yhtä vähän kuin yksisarviset tai joulupukki.
Mitä hyötyä naisista on?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kuvitteellinen tilanne nro 2: ATM ryhtyy käyttämään aivojaan sen toisen elimen asemesta.
Oliko tuo naiivi tunteenpurkaus tabu-ajatuksen edessä? :)
Lähdetään siitä että naisista ei ole mitään hyötyä ATM:lle. Se on nimittäin konkreettisesti totta. ATM:n äidistä ei ollut ATM:lle mitään hyötyä sillä mutsi pisti liikkeelle turhan elämän.
Muista naisista ei ole ATM:lle mitään hyötyä koska he ovat ATM:n elämässä aina niitä sivullisia, omasta tahdostaan. On pitkälti toissijaista onko tämä rakennelma ATM:n itse aikaansaamaa vai ei. Hyödytön on hyödytön.
Voidaan kysyä - mitä hyötyä naisten tasa-arvosta on? Ovatko naiset tasa-arvossaan pystyneet tuottamaan sellaista hyötyä maailmalle joka oikeuttaa heidän asemansa?
Väitän että koko tasa-arvo on individualistisen YT-väen turhaa ja tarpeetonta yhteisö-estetiikaa. Tarpeeton ja jopa vahingollinen piirre maailmassa sillä jo YT-skene osoittaa olemassaolollaan että TASA-ARVO ON IRREAALISTA.
Uskoakseni tasa-arvon tarpeellisuuteen pillu-hyödyn pitäisi konkretisoitua minunKIN suuntaani. Noin rumasti sanottuna.
Ja tarkoitan pilluhyödyllä nyt yleisesti asioita, en vain sitä vulvaa vaginaa reikää lorttoa - vaan yleensäkin femiiniä pehmeyttä. Maailmasta on tullut vitun ahdistava ja pelottava paikka noin yleensäkin ja kaikki "edistyksellisyys" näyttää kohdistuvan vain YT-väen etuihin kaikkien muiden kustannuksella.
Ennen maailma oli reilu ollessaan miesten käsissä. Se oli ehkä väkivaltainen ja ankara - mutta se oli reilu.
Nykyään tasa-arvoinen maailma on lähinnä homomainen, turhauttava, pöyhkeä ja rapistuva.
Missä on naisten tasa-arvon tuoma lisäarvo maailmalle ja yhteisöille?
MISSÄ?
edelleen sen elimen käyttö olisi suotavaa. Selvyyden vuoksi siis aivojen.
No vastaa kysymykseen ja osoita että sinulla on ne aivot vaikka minulla ei olisikaan:
Mitä hyötyä naisista on ATM:lle?
Ei ole monimutkainen kysymys.
MInä vastasin että konkrettinen hyöty on se että naiset ovat hyvä pornon lähde. Se on totta ja siitä on hyötyä ATM:lle.
Miksi naisista -tai kenestäkään- pitäisi olla hyötyä ATM:lle????
Se, että jälkeläisettömänä ja katkeroituneena yksinäisenä vanhuksena se on todennäköisimmin nainen, joka vaihtaa vaippasi.
Muuten kenenkään ihmisen ei tarvitse tuhlata aikaansa miettimällä jonkun ATMn tarpeita.
Samasta syystä kuin vanhuksista huolehditaan. Yhteisön itsensä takia.
Individualistinen mielesi kapinoi tätä vastaan, mutta individualistinen mielesi onkin itsekäs paska.
ATM:stä huolehditaan hänen ikäännyttyään, sairastuttuaan vakavasti tai invalidisoiduttuaan. Tasa-arvoisesti, kuten ihmisiäkin.
Toimintakykyinen ATM ei tarvitse huolehtimista. Miksi siis ihmisen -miehen tai naisen- pitäisi olla hyödyllinen ATM:lle? Hyvin hyvin omituinen ajatusrakennelma.
Mikäli et siis itse ole itsekäs paska, niin kerropa mitä hyötyä ATM:stä on vaikkapa minulle?
Mikäli oli liian vaikea kysymys, niin mitä hyötyä ATM:stä on yleensä kenellekään?
Tuohan olisi yksi tyhmimmistä asioista mitä ATM voisi tehdä. Ei hän tarvitse kuin yhden hyvän naisen ja voisi tulla hyvin onnelliseksi. Tuo virus aiheuttaisi niin paljon tuhoa ja sekasortoa että naisen löytyminen vaikeutuisi entisestään. Puhumattakaan siitä, että maailman elintaso romahtaisi kun puolet työikäisestä väestöstä olisi pois pelistä.
Jep. Ja minä tarvitsen vain lottovoiton ja kurpitsavaunut ja ilmaisen piikin baariin loppuelämäkseni! :D :D :D
On typeryyttä ja sitten on Typeryyttä. Uskonnot ovat typeryyttä. ATM joka uskoo tyydyttävään parisuhteeseen on nimenomaan uskovainen sen fundamentalistisimmassa mielessä. Joku joka juoksee vaikka maan ääriin porkkanan perässä. Ei tarvi kuin silmukka selkään ja sellainen ATM vetää YTM-vankkureita vaikka maailman tappiin saakka ja suostuu elämään paskassaan koko loppuelämänsä *HÄIRITSEMÄTTÄ YT-VÄKEÄ* toivossa että joskus saa "kunnollisuudessaan" naishuomiota.... :D
Minusta juuri tuollainen kaaos ja ihmisrodun sammuminen olisi hauskaa sivustaseurattavaa! Katsokaa kuinka ne juoksee paniikissa ja hätäilee! ... ATM:llä ei ole mitään syytä huolestua omasta "menetyksestään" koska hänellä ei ole mitään oleellista menetettävää.
ATM ei saavuta onnellista parisuhdetta.
Tämän takia sekä naiset että parisuhdeinstituutio on ATM:lle täysin turha. Se on tietenkin biologian, sosiaalisuuden ja yhteisön meihin ohjelmoima tarve - mutta SE TARVE EI TÄYTY KOSKAAN.
ATM:n henkinen vapaus voi tapahtua vain tuosta tarpeesta luopumalla ja se nnäkemisellä turhana, tarpeettomana ja yksilön ajattelua ja energiaa ja itsetoteutumisen tapoja rajoittavana asiana. Naisilla tai parisuhteilla ei ole ATM:lle mitään annettavaa koska mahdollisuus tyydyttävään järjestykseen on täsmälleen nolla.
Oikeasti teoreettisella parisuhteella toteutuessaan on tarjota ATM:lle vain pettymys hänen kumppaninsa odottaessa ATM:stä liikoja. Tuollaiset suhteet johtavat pettämisiin, turhautumiseen, menetyksiin ja ahdistukseen naisen tullessa "tolkkuihinsa".
Tottakai ATM näkee naisen yksinkertaisena olentona joka palvelee ATM:n kaikkia tarpeita omaamatta itseyttä ja kohtaamatta ATM:n ATM:yyttä. Mutta sehän on järjetön ajatus. Unikuva. Miksi uskoa? Miksei olla realisti pohjaa myöten?
Me emme tarvi naisia koska naisista ei ole mitään hyötyä meille. ATM on maailmassa statisti. Hänen olemassaolonsa perusta on olla olemassa vain ja ainoastaan itsetarkoituksellisena asiana. Yritys liittyä toisiiin ihmisiin - etenkään romanttisessa tai seksuaalisessa kontektstissa - on pohjimmiltaan vain elämän tapa osoittaa ATM:lle kuka hän on. Erillinen.
ATM ei ole syntymästä asti vallitseva status... Siitä voi hankkiutua pois. Lisäksi ATM voi olla onnellinen... Yksikin nainen voi riittää. Muutaman voi ihan hyvin saada lisää. Kannattaa vain löytää omat hyvät puolensa ja etsiä ihmisiä jotka niitä osaavat arvostaa.
ainakin on äiti ja pidän hänestä hyvin paljon. En haluaisi tartuttaa häneen mitään virusta. Joillakin AT-miehillä saattaa olla myös siskoja tai muita sukulaisnaisia, jotka ovat heille rakkaita.
OK. Hyväksytään tämä vastaus.
syntyneetkin naisiksi (en tosin usko sattumaan Jumalan töissä), niin millaisia naisia uskoisitte olevanne?
on niin hauska ajatusleikki, että teen siitä oman aloituksensa.
ATN ei tappaisi kaikkia maailman miehiä?
Miksi vanhat mummelit eivät tappaisi kaikkia YTM:iä?
Miksi pedarit eivät tappaisi lapsia?
Miksi ihmiset eivät tapa omia sukulaisiaan?
Miksi seksiaddiktit eivät tapa nunnia ja munkkeja?
Siksi että normaalin ihmisen sydän ja järki sanoo että se että se ettei ole seksuaalisessa kanssakäymisessä jonkun ihmisen kanssa ei tarkoita että olisi oikein tappaa se ihminen.
Harvinaisen fiksu vastaus tällä palstalla :)
"MItä syitä ATM:llä on olla rikkomatta kyseistä ampullia ja tartuttaa virus itseensä?"
Omalla kohdalla tulee heti monta syytä mieleen:
- Useat itselleni tärkeät ihmiset, kuten perheenjäsenet ja naispuoliset kaverit
- Haluttomuus aiheuttaa kenellekään tarpeetonta kärsimystä
- En pystyisi millään elää tietoisena siitä, että olen aiheuttanut puolen ihmiskunnan tuhon
- Maailma ilman naisia olisi tylsempi paikka
- Siitä ei olisi todellakaan mitään hyötyä minulle
"Filosofisesti kysymys on: MItä hyötyä naisista on ATM:lle?"
Itselleni ainakin naiset ovat merkittävä osa elämää. Käytännössä joka ainoa päivä olen naisten kanssa tekemisissä tavalla tai toisella. Surullista tietenkin on, ettei yksikään heistä ole kiinnostunut minusta vielä tosissaan parisuhdemielessä. Loppujen lopuksihan se on kuitenkin vain elämässä yksi alue, jonka merkitys tosin meillä tuntuu paisuvan älyttömiin mittasuhteisiin sen vuoksi, ettei siitä ole päässyt koskaan osalliseksi "normaalien" ihmisten tapaan.
No... mitä hyötyä MIEHISTÄKÄÄN on jos ei naisistakaan... Yhtä hyvin niitä ystäviä saa naisista kuin miehistäkin. Eläköön sitten yksin vaan.
Mitään "hyötyä" ei ole olemassa. Kuolema vapauttaa kaikki.