Tänään jouduin heräämään jo klo 7 kun piti mennä hammaslääkäriin paikattavaksi. Nyt sitten väsytää eikä jaksa edes Suomi24:ään kirjoitella.
Jutellaan
............
7149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi parkaa! Porattiinko sua?
Joo mutta se oli pienempi paha kuin aikainen herätys.
Kuis muitten päivä meni?
Kävin ostamassa kauppakeskuksessa tänään kaikki joululahjat. Mutsille harjakihartimen, faijalle kirjan, systerille cd:n. Arvaa miksi?
Vapaapäivä, joten nukuin myöhään ja sitten äänittelin vähän. Pitkästä aikaa sähkökitaralla; sain siitä jopa rakkulan sormeeni. Lopputuloksesta tuli kuitenkin mielestäni ihan kiva pikaiseksi ja ilman suurempia ideoita tehdyksi (soittelin vain mitä mieleen juolahti): http://northpole.fi/files/m/kitarafiilis.mp3
Koitat välttää ruuhkan?
Just siks. Mulla on ollut jo muutaman vuoden tapana ostaa joululahjat jo marraskuun alussa, koska mua tympii se massaliikehdintä ja krääsä ja joululaulujen huudattaminen mitä kaikissa kauppakeskuksissa ja isommissa tavarataloissa käynnistyy suunnilleen marraskuun puolestavälistä lähtien. Siksi pysyn joulun alla niistä kaukana. Haluan rauhallisen ja stressittömän joulun.
Mutta kohta varmaan tätäkään ongelmaa ei ole kun Suomessa varmaan kielletään joulunvietto ettei muslimit loukkaantuisi siitä.