mitä mieltä ranskalaisesta rapistä??
ranskalainen rap
nakke
5445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Saïan Supa Crew:ta parempaa saa jo hakea... Ranskaräp kunniaan! Sieltä ovat monet suomalaisetkin saaneet innostusta aloittaa räp 1990-luvun puolivälissä.
REspect!
...on hyvaa. Ei vaan jaksa kovin kauaa kun ei ole ranska kovin hyva mulla, haluun aina tajuta sanat. Assasin on oma suosikki..
Ni sano joku yksittäinen Saianin biisi, mul on aika paljo suomennoksii koneella.
ranskasta löytyy paljon hyviä räppäreitä. taustat on usein hyvät ja kieli kuulostaa hyvältä. mulla kans vaan aika huono ranskan taito, mikä haittaa kuuntelemista kun ne sanat olis kuitenki kiva ymmärtää.. mutta parempi taso siellä kuin täällä, täytyy sanoa.
Ranskalainen räppi tosiaan iskee... ainaki ne mitä mä oon kuullu. Ois mukava Tietää jotai hyviä ranskalaisia räpäyttäjiä.