Millainen on miesten pipo muoti tänä syksynä/talvena? Antakaa linkkiä kyseisiin pipoihin ja, että mistä niitä voi ostaa.
thanks
thanks
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pipo ei käytössä juurikaan kulu, esim. itsellä ollut sama ruskea peruspipo kohta 20 vuotta joka talvi käytössä. Jos uuden pipon ostoa harkitsee, niin kannattaa ottaa tyylikäs ja ajaton malli, ei typerää trendipipoa tai tarjoustalopipoa, jota sitten käyttää seuraavat vuosikymmenet.
Miksipä ei trendi-pipoa ostaisi jos on varaa ja halua?
Koska rahat saa laitettua parempiinkin kohteisiin, vaikkapa pelastusarmeijan joulupataan.
Osta joku peruspipo, vaikka samanlainen kuin joku trendipipo, mutta ilman sitä merkkiä niin säästät huomattavasti ja saat hyvän mielen laittamalla rahaa joulupataan.
Itsehän en koskaan ostaisi mitään trendivaatteita tms vaikka rahaa olisi kuinka, minä kun pidän trendien ja merkkien perässä juoksemista äärimmäisen typeränä statuksen havitteluna.
Pukeudun mukavasti, siten miten minusta tuntuu.
Tottakai rahat kuuluu pistää "trendipipoon", pipoon joka miellyttää omaa, sekä muiden silmää. Tarjoustalopipot ja peruspipit on onnettomille, köyhille ja landeille.
Mitä joulupataan ja muihin vastaaviin tulee, niin jokainen on oman onnensa seppä. Suomessa jokainen lähtee samalta viivalta ja jokaisella on täysin samat mahdollisuudet edetä elämässä miljoonien tuloihin ja onnelliseen perhe-elämään, joten joulupata -keräyksiä en suosittele. Rahat menee jonkun vanhan alkkiksen kurkusta alas, ei todellakaan ruisleipään ja muihin elintarvikkeisiin.
Suosittelen www.stayhard.fi -sivustoa, itse olen käyttänyt vuoden verran jo useasti. Löytyy merkkikledjuja, tyylikkäitä uutuuksia ja harvinaisuuksia, eikä hinnatkaan mitkään kovin älyttömät ole. Postitus Ruotsista Suomeen toimii hyvin, poikkeuksetta viikon sisällä tuotteet tulee postiin ja hyvin pakattuna, kuukausi maksuaikaa ja reklamaatiot luetaan, sekä mahdolliset jatkotoimenpiteet käsitellään loppuun asti.
Samaa mieltä. Kaikkein typerin pipo on sellainen jossa lukee kissankokoisilla kirjaimilla DG tai EMPORIO#ARMANI tms mainoksia. Äärimmäisen teinimäistä ja epätyylikästä mainostaa jotain merkkiä vaatteissaan.
Jos rahaa löytyy, niin turkisliikkeissä myydään laadukkaita, tyylikkäitä ja lämpimiä miesten pipoja. Esim. Richardinkadulla Atelje Dio Deltassa tämäntyylisiä:
http://1352452074629271434-a-1802744773732722657-s-sites.googlegroups.com/site/ateljediodelta/kotisivut032.jpg?attachauth=ANoY7cogIE1numQWscKaL58FsYnpyba7Pw7I-W6I7--OQeOt22YOFXE_Jo8HC9Byxya7ugxNRlTWCRnM4tS1IuXPNPG8TF_fa2vc2IEe09B1i_xQUtOuCIi7rTVt4sh-leIu6NaFVVJ2dwuiMX_o42scq5wX6u2UDy2rGVIJhFNzzo6DZlIAeKiBx9mlv3rokBWkUsixjU2KVAztKHDlTl5LR296g4Guqw==&attredirects=0
toimiva linkki:
http://sites.google.com/site/ateljediodelta/kotisivut032.jpg
Täältäkin löytyy, miesten turkishatut -> Lammas Top, Rento turkispipo 110e.
http://www.hattu.fi/turkism.htm
Lammas on tänä talvena kovasti muodissa, jos haluaa supertrendikkään pipon niin tuollainen sen pitäisi olla.