"Rasvainen ruoka vahingoittaa spermaa, uutisoi Iltalehti käyttäen lähteenään Helistin.fi -sivustoa. Rasvainen ruoka vahingoittaa spermaa, uutisoi myös Helistin.fi."
http://blogit.iltalehti.fi/varpu-tavi/2010/11/08/tuhoaako-kova-rasva-spermasi/
Lukekaa ja uskokaa!
http://blogit.iltalehti.fi/varpu-tavi/2010/11/08/tuhoaako-kova-rasva-spermasi/
Lukekaa ja uskokaa!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eräs entisen miehen sperma oli jotenkin erikoista möhnää, jos sitä nyt edes yhtään tulikaan, ilmaa sitä vastoin tuli että pihinä vaan kävi ;)
Sen takia eräs entinen mieheni ei saa tenavia aikaan, vaan joutuu turvautumaan ulkopuolisiin tenavaseuraan, mm. maitotiloilta löytyy mukavia palleroita.
Tallinassa ::::???
Tallinassa noor poeg,kitsas perse,,,maksab vaa viissada euri.
Tervehdys sinä suloinen ihana BALLERIINA !
hän on naishakumatkalla. Jos nyt löytäin jonkun kaksjalkaisesta ylöspäin :)
Onkos muuten Mattilalla lapsia? Entäs Heikkilällä?
Ei mikään väestötason tutkimus. 91 osanottajaa ja kaikilla oli ongelmia jo aikaisemmin. Vähän kuin tämä uusi rypsiöljytutkimus, osanottajia 42 (hoidettiin sairaalassa) ja tutkimuksen kesto 6 viikkoa. Yhtä naurettava oli se ruotsalaistutkimus, missä sanottiin, että voi on terveellisempää kuin oliiviöljy (47 osanottajaa).
Huom ! Katsohan mitä kertatyydyttymätön teki spermalle (46% vs. tyydyttynyt 41%). Eli tuon tutkimuksen mukaan voi onkin terveellisempää kuin oliiviöljy.
"Kertatyydyttymättömiä rasvoja taas löytyy kasviöljyistä, kuten oliivi-, rypsi-, pähkinä-, auringonkukka-, ja seesamiöljystä. Muita lähteitä ovat avokadot, maapähkinävoi sekä monet pähkinät ja siemenet."
Eipä olekaan rypsäri, eikä oliiviöljy terveellistä.
ei sapuska vaan sylimikro.
"Varo: Kannettava tietokone ylikuumentaa kivekset jo vartissa!
08.11.2010 - 15:14 - Kommentit: 5
Uuden tutkimuksen mukaan kannettavaa tietokonetta ei välttämättä kannattaisi pitää sylissä ainakaan, jos olet jälkikasvua havitteleva mies.
New York State Universityn urologit tekivät nimittäin tutkimuksen, jossa mitattiin kannettavaa tietokonetta sylissä pitävien nuorten miesten jalkovälin lämpötilaa. Tulokset olivat mielenkiintoisia:
- Haarovälin lämpötila kohoaa turvallisen rajan yli jo 10-15 minuutissa, mutta käyttäjät eivät huomaa sitä, kertoo tutkija Yelim Sheynkin.
Edes välilevy tietokoneen ja perhekalleuksien välissä ei suojaa lämpenemiseltä.
Toistaiseksi ei ole osoitettu, että kannettavien käyttö vaikuttaisi hedelmällisyyteen, mutta aiemmissa tutkimuksissa on huomattu, että haarovälin lämpötilan nousu vain yhdellä celsiusasteella voi vahingoittaa siittiöitä.
Sheynkinin tutkimuksessa havaittiin, että mikäli miehet pitivät kannettavaa polviensa päällä ja jalkoja yhdessä, kivesten lämpötila kohosi tunnissa jopa 2,5 celsiusastetta.
Jalat levällään istuminen auttoi hieman, mutta siinäkin tapauksessa kivekset ylikuumenivat alle 30 minuutissa.
- Asennosta riippumatta lämpötila on korkeampi kuin mitä pidetään turvallisena, Sheynkin varoitti."
VHHlla!
lukeka mutta älkää uskoko