..olla 17v tyttö ja viihtyä parhaiten ja olla onnellisimmillaan isänsä ja pikkusiskonsa seurassa? Joka toinen viikonloppu iskän luona pikkusiskon kanssa, ah sitä autuutta, sen jälkeen ei enää kaveritkaan kiinnosta. Iskän ja pikkusiskon kanssa voin olla täysin oma itseni, tunnen olevani tärkeä, hyväksytty ja rakastettu, heidän mielestään olen hauska ja tarpeellinen. Kerrankin. Kunpa voisin vain ottaa ja lähteä heidän kanssaan ulkomaille elelemään kolmistaan ja unohtaa kaiken muun.
Onko outoa...
2
2065
Vastaukset
Mitä pahaa siinä voi olla, että saa tuntea itsensä tärkeäksi/rakastetuksi/tarpeelliseksi ? Minäki, 20v, viihdyn ehkä kaikista parhaiten äitini kanssa. Mulla ja äidillä on aina ollu niin hyvät välit, että kaikki kaverit ihmettelee. Ja nyt se on tullu tarpeeseenki, koska muutettiin Helsinkiin eikä mulla vielä uusia kavereita täältä. On mahtavaa, että saat olla oma itses, kumpa saisit olla sitä muuallakin... Upeaa, että olet "isin tyttö", sullon hyvä kuva itsestäs eikä oo niin isoo riskiä sun hölmöillä poikien/miesten kans kun sun ei tarvi hakee niiltä hyväksyntää.. :)
Onnittelut hyvistä perhesuhteista, koska ne on ihmissuhteita, minkä kanssa elät kuolemaas saakka. :)- mk
LApset viihtyvät vanhempiensa seurassa ja eikä ole mitään hinkua viihteelle niin kyllä sinne myöhemminkin kerkiää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke432586- 1252000
- 851679
- 1621299
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511127
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂671004Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32967